• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed CMD, komendy zewnętrzne ( dodawanie własnych )

Object Storage Arubacloud
0 głosów
558 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zamknięte 21 kwietnia 2018 przez Jakub 0

Witam, wiem że na internecie może być na ten temat masę informacji ale ja chyba nie umiem ich wyszukiwać :/

Polecenia zewnętrzne wpisywane w CMD to tak naprawdę programy umieszczone w jakimś katalogu. I właśnie, jakim?

Mam programy które wykonujemy z poziomu konsoli, nie jest wygodne zmieniać ścieżkę na odpowiedni katalog by z nich korzystać. Potrzebuje dodać je do poleceń cmd. Tylko nie wiem w jakim podkatalogu je umieścić. Wiem że to pytanie może skończyć się negatywnymi "ocenami" bo wydaje się proste, ale ja naprawdę nie mam pojęcia który to jest folder:

Będę bardzo wdzięczny za linki lub własną odpowiedź, jeżeli złamałem regulamin tym pytaniem to proszę dać mi znać.

komentarz zamknięcia: już wiem

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
wybrane 21 kwietnia 2018 przez Jakub 0
 
Najlepsza
Zrób sobie folder np. Tools na dysku np. D.

Tam wrzucając wszystkie te programy.

Potem do zmiennej środowiskowej PATH dodaj ścieżkę do tego folderu.

Voilá
+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 638 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Lipciak Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 360 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez disaster Bywalec (2,120 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 629 wizyt
pytanie zadane 2 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kaamki Nowicjusz (150 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...