• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed [MySQL] Wyciągnięcie danych i zgrupowanie ich ilości w innej kolumnie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
342 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w SQL, bazy danych przez PięćCzySześć Użytkownik (770 p.)
zamknięte 21 kwietnia 2018 przez PięćCzySześć

Cześć, mam problem ze stworzeniem kwerendy, żeby nie było pytałem się kilku znajomych którzy robią takie rzeczy, używałem jakiś kreatorów i w końcu postanowiłem się zapytać was. Mam bazę danych, w niej kilka tabel ale ja w tej kwerendzie potrzebuję jedną konkretną tabelę i mam w niej pola. Wyciągnięcie danych z nich nie jest problemem. Używamy SELECT ... FROM i gotowe, ale niestety to nie wystarcza, albowiem muszę wiedzieć ile razy coś się wydarzyło. Przepraszam że mówię ogólnikami ale chciałbym w ostateczności pokazać tabelę z zawartością.

Kwerenda którą mam wygląda następująco: 

SELECT ID, message, device, priority, date, room, `Repair`, (select count(id) as count from errors group by room, device) from errors;

Niestety podkwerenda zwraca mi więcej niż 1 krotkę i mówi mi o tym. Czy ktoś na podstawie tej kwerendy jest wstanie mi pomóc? Oczywiście w razie potrzeby podam dodatkowe informacje.

komentarz zamknięcia: zrobię to trochę inaczej w programie
komentarz 21 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Specjalistą nie jestem, ale spróbowałbym tak:
SELECT count(id) as count, ID, message, device, priority, date, room, `Repair` from errors group by room, device;
komentarz 21 kwietnia 2018 przez PięćCzySześć Użytkownik (770 p.)
no prawie, prawie, ale niestety muszę mieć też wyświetlane pozostałe rekordy, więc ten sposób odpada
komentarz 21 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
napisz co chcesz osiągnąć, bo po tym przydługawym pytaniu nic nie wiadomo
komentarz 21 kwietnia 2018 przez PięćCzySześć Użytkownik (770 p.)
ok napiszę to w taki sposoób jaki bym chciał żeby mi zwróciła kwerenda
[ID] [message] [device] [priority] [date] [room] [ile razy pojawiło się dane urządzenie i sala w tej tabeli]

tyle że w ostatniej kolumnie ma się to odnieść do tych danych które wystąpiły także w tym rekordzie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Hmmm nie jestem pewny pytania Twojego, ale poczytaj o podkwerendach. Również group by, chociaż wątpię że o group by by Ci chodziło.
komentarz 21 kwietnia 2018 przez PięćCzySześć Użytkownik (770 p.)
mnie chodzi o całą kwerendę
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Czyli chcesz gotową odpowiedź? O to Ci chodzi?
komentarz 21 kwietnia 2018 przez PięćCzySześć Użytkownik (770 p.)
albo chociaż podpowiedź jak to zrobić, ale taką podpowiedź żeby potem nie myśleć
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Robisz dwa zapytania, jedno wyciągające wszystkie tam dane z tabeli, i podzapytanie w którym będzie się znajdować liczba ile razy się coś wykonało.
komentarz 21 kwietnia 2018 przez PięćCzySześć Użytkownik (770 p.)
i właśnie to próbuję osiągnąć ale nie umiem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 907 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2018 w PHP przez makoszet Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w PHP przez olekjs Gaduła (4,540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 480 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...