• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie wyświetlający się obraz na PC oraz inna usterka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)

Witam, mam 2 stare komputery kupione w tym samym sklepie. Mają już swoje lata. Pierwszy komputer służył przez wiele lat. Było trzeba przejść na nowszy. Odstawiłem go. Komputer po trzech latach normalnie się odpalił. Odłączyłem go ponownie, bo potrzebowałem użyć nowszego PC. Po ponownym jego podłączeniu komputer normalnie wystartował lecz na ekranie wyświetla się na 3s napis ,,No signal" i diodka zmieniła kolor na pomarańczowy. Monitor został podłączony do karty zintegrowanej. PC posiada jeszcze kartę graficzną(PCI Express) i normalnie widać było wszystko. Przyczyną tego może być uszkodzone wejście na płycie głównej? Podobna sprawa ma się z drugim starym PC. Taki sam przebieg sprawy, czyli PC ma dokładnie tę samą historię. Miałem za zadanie naprawić komputer. Podłączyłem go pod zintegrowaną grafę, bo dedykowanej nie ma. Wszystko widać było za pierwszym podłączeniem. Zainstalowany jest Windows XP. Po ekranie ładowania się systemu, komputer sam restartuje się. Podłączyłem swój nowy PC, aby zgrać Hirensa. Po ponownym podłączeniu starego PC komputer uruchomił się od razu po dostarczeniu zasilania, bez wciskania przycisku do uruchomienia. Monitor tak jak z drugim starym PC na ekranie wyświetla na 3s napis ,,No signal" i diodka zmieniła kolor na pomarańczowy. Podłączyłem więc kartę graficzną(PCI Express) tak jak w poprzednim przypadku, lecz dalej nic nie widać (karta sprawna bo z poprzedniego PC). Wiatraki od karty także działają, diody na obudowie także. Co może być przyczyną samo uruchamiającego się PC po dostarczeniu zasilania? Czy przyczyną czarnego ekranu może być zwarcie na płycie głównej? Jakie mogą być tego przyczyny? Czy da się komputer uratować?

Wady, które można wykluczyć: wadliwy kabel od monitora, monitor, karta graficzna, ustawienia bios (nic samoczynnie nie zmieniałem)

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi! Pozdrawiam!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Jeśli dobrze zrozumiałem to podłączyłeś kabel do zintegrowanej gdy dedykowana była włożona - monitor nie będzie działał jeśli jest wpięta dedykowana, czyli albo dedyk albo zintegrowana. Jeżeli nie używasz dedyka to wyjmujesz, jeżeli używasz dedyka to do niej kabel. Sprawdź czy wszystkie kable podłączyłeś, czy nie ma zasilania do karty dedykowanej, może z dedykiem zasilacz nie wyrabia.
komentarz 18 kwietnia 2018 przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)
Już działa, trzeba jeszcze ponadto zmienić bootowanie dysku twartego na pena
komentarz 18 kwietnia 2018 przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)
Testuję pamięć ram i memtest wykrył 65792 błędy :) może być to przyczyną nieuruchamiającego się poprawnie Windows? Bo po tym ładowaniu jest szybki bluescreen i pc się restartuje
komentarz 18 kwietnia 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Tak, memtest powinien mieć 0 błędów, ewidentnie ram uszkodzony lub slot. Spróbuj testować pojedynczo ramy w różnych slotach żeby mieć pewność.
komentarz 18 kwietnia 2018 przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)
Liczba ta wzrosła do 110000 errors. Gdy sprawdzę te pamięci to system będzie miał szansę wystartować?
komentarz 18 kwietnia 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
jeśli są jakiekolwiek errory to będzie wywalało bluescreeny w losowych momentach. Z taką ilością dziwne, że w ogóle komp startuje.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,785 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Shiny97 Użytkownik (500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 239 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Michuuo0o Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,895 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...