• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Big data - bezpieczeństwo

Object Storage Arubacloud
0 głosów
287 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
Czytałem trochę o Big data, o zbieraniu informacji o użytkownikach przez różne portale itd.

Znacie jakieś programy, którym podaje się jakiś strzęp informacji, np. adres , czy zdjęcie a one w sieci wyszukają dopasowane informacje?

Jak macie jakieś ciekawe artykuły skupione wokół tego tematu, to podeślijcie.
komentarz 11 kwietnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
a Google?
komentarz 11 kwietnia 2018 przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
Głównie myślałem o tych artykułach, które uważacie za ciekawe.

W Google można szukać wszystkiego, miałem na myśli jakieś takie programy związane z "informatyką śledczą", do wyszukiwania informacji o konkretnych osobach, np. podam swoje imię i nazwisko a program przeszuka sieć i wypluje co znalazł.

Poprosiłem FB o udostępnienie informacji o moim koncie, dostałem 5GB danych, a ja raczej nie używam FB, pojawiam się tam raz na pół roku. Znalazłem tam informacje których jestem pewien, że nie podawałem na FB, stąd moje zainteresowanie tym tematem.
1
komentarz 11 kwietnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Rozumiem.

Z tego co wiem to duża cześć danych na FB to prywatne wiadomości.

I też czytałem gdzieś (w CD-Action chyba), że FB potrafi samo stworzyć profil (jeśli nie masz go tam), na podstawie, z tego co zrozumiałem i pamiętam, zawartości u Twoich znajomych (fizycznych), którzy mają konta na FB.

A narzędzia to może jakieś chmurowe u Amazona.
komentarz 11 kwietnia 2018 przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
łał, o tym, że FB samo stworzy profil, to nie słyszałem, ciekawe.
komentarz 11 kwietnia 2018 przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
Teraz pomyślałem, przecież do rejestracji jest e-mail, gdzieś pomiędzy znajomymi w prywatnej wiadomości został wysłany twój e-mail.

FB : Ooo, nie mamy tego maila w bazie, załóżmy mu konto :D
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Znalazłem tam informacje których jestem pewien, że nie podawałem na FB, stąd moje zainteresowanie tym tematem.

Pewnie nie napiszesz, co to za informacje, ale w jakiej formie były przedstawione? Czy to było coś w stylu: adres e-mail: twój@adres.com?

Co do materiałów/programów, to wpisz sobie w wyszukiwarkę biały wywiad pdf.

komentarz 11 kwietnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Aktualnie są takie algorytmy, które potrafią wyznaczyć np. prawdopodobieństwo że jesteś żonaty na podstawie polubień.

A w książce Siła nawyku jest opisane, że jakaś tam firma w Ameryce (bo gdzieś by indziej) prowadząca sprzedaż na dużą skalę, opracowała algorytm, który u kobiet na podstawie dokonanych zakupów wyznacza prawdopodobieństwo czy jest w ciąży (a skąd wiedzieli co kupowała akurat ta osoba? ano tzw, karta stałego klienta, lojalnościowa itp. - karta stałego klienta jest po to aby móc dopasować ofertę pod konkretnego klienta).

komentarz 11 kwietnia 2018 przez marcolo Obywatel (1,530 p.)

@Benek, To były różne dane, część właśnie "adres e-mail: twój@adres.com" część w formie listy, np. osób dostępnych w momencie dodania jakiegoś postu, a część w formie krótkiego opisu, np o miejscu w którym aktualnie się znajdowałem.

Już zaczynam czytać o białym wywiadzie.

komentarz 11 kwietnia 2018 przez marcolo Obywatel (1,530 p.)

@mbabane, Przerzucając tony artykułów, czytałem o algorytmie Amazona, który na podstawie danych o kliencie dopasowywał do klienta cenę w zależności od zamożności.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 408 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 4,420 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 122 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2021 w SQL, bazy danych przez theemperor Użytkownik (710 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...