• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena portfolio i bloga

Object Storage Arubacloud
+9 głosów
697 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w Nasze projekty przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
Prosiłbym o konstruktywną krytykę i wskazanie nad czym warto jeszcze popracować:

Portfolio + blog: http://www.krakowski.website
komentarz 8 kwietnia 2018 przez niezalogowany
haha niedawno korzystałem też z tej wtyczki do pisania tekstu "typed" :) pozdrawiam, fajna stronka na Wordpressie ;)

9 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Na pewno nie wiem, czy portfolio powinno być połączone z blogiem. Raczej nie. Po drugie, czcionka w menu nie komponuje się z resztą strony. Poza tym, nie wiem czy zatrudniłbym webdeva który nie zrobił swojej strony, tylko stworzył ją przy użyciu Wordpressa ;)
komentarz 8 kwietnia 2018 przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
Wordpress w tym przypadku służy do utrzymania bloga. Stworzenie optymalnego silnika blogowego raczej zakrawa o profesję back-end developera. Natomiast wygląd i mechanika strony pod względem obsługi przez użytkownika jest wykonana przeze mnie.
komentarz 8 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Nie mówię o blogu tylko portfolio :) Według mnie powinno to zostać rozdzielone: osobno blog, osobno portfolio (blog na Wordpressie może być na subdomenie). A portfolio wykonane ręcznie przez Ciebie. Pozdrawiam
komentarz 9 kwietnia 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Ja bym się nie czepiał czy użyłeś WP czy nie, to zależy dokogo celujesz swoją ofertę. Możliwe, że Twoich klientów nie obchodzi to czego używasz a sam resultat.

Ja się zastanawiam dlaczego nie masz linków do stron z portfolio.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2018 przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Zrobione na bootstrapie? Lub czym że tak ładnie się układają elementy pod sobą
komentarz 8 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
przecież to nie Bootstrap robi takie cuda tylko CSS :D
komentarz 8 kwietnia 2018 przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Jestem pod wrażeniem, na absolutnych pozycjach jest mi ciężko o takie coś
komentarz 8 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
no to raczej się nie robi layoutu na absolutnych pozycjach
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

Moim zdaniem: przyjemna szata graficzna dla oka, nie razi "kolorami"- w sam raz na portfolio nie odrzuca

- trochę za długi scrolling na dół  w pewnym momencie robi się to irytujące, że kontent strony startowej jest tak rozwlekły  " na długosć"

- niepotrzebnie wyskakujące/y element związany z "laptopem + telefonem" mowa o tym " design bajerze po lewej", nie trzyma się dobrze strony przy skontrolowaniu np szybkim jest słabo zoptymalizowany.  Generalnie skupia na siebie uwagę a nie na zawartości w trakcie pojawienia ( co może irytować )

- portfolio, blog oddzieliłbym na osobne sekcje stron, a nie umieszczał wszystkiego na jednym- bo staje się to mało czytelne dla odbiorcy i w sumie nie wiadomo, czy jest to tylko "Zakladka informacyjna" czy 1sza strona blogu np.

** KOMENTARDZ MA NA CELU " PRZEDSTAWIĆ OPININE/ MOJE SPOSTRZEŻENIA, WSKAZÓWKI " A NIE NA BAZIE "HEJTU CZY TEŻ NIEUZASADNIONEJ KRYTYKI " 

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2018 przez virtualPi Początkujący (260 p.)
- za duże bloki tekstów, coś jest nie tak z typografią, bo się po prostu źle czyta

- gdy się dojeżdża do portfolio te mocki "skaczą"

- przy blogu to samo, brak paddingów czy za mała interlinia i źle się czyta.

Jeśli to tylko portfolio i szukasz pracy biurowej warto oddzielić bloga od reszty strony. Jeśli natomiast to nie jest portfolio a twoja strona www jako freelancera, to koniecznie wywal Lorem ipsum z opinii na litość boską, wtedy zostaw bloga "firmowego", który pokazuje, że znasz się na rzeczy, tylko wtedy zrezygnuj z turbo pro wersji na rzecz pod klientow poradników etc
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2018 przez Doki Użytkownik (860 p.)

Wizualnie stronka fajna, można nieco poprawić SEO choć widzę, że trochę o to zadbałeś. Trochę zoptymalizowałbym ładowanie strony: Test Google

 

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2018 przez niezalogowany
Podoba mi się bardzo ten pasek z procentami ładującymi się jak można taki efekt uzyskać. I tak w ogóle to bardzo fajnie ci to wyszło
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2018 przez domi78 Nowicjusz (180 p.)
Jak dla mnie jest spoko :)
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2018 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Te eventy w js ( np. ze scrollem ) strasznie spowolniają stronę ;)
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Bardzo elegancko wyglądająca strona - perfekt! Jedna z ładniejszych prezentowanych na forum. Bardzo ładna, umiejętnie dobrana kolorystyka, zestawy kolorów, grafika, proporcje elementów, czcionka napisów (kolor, wielkość i kształt). Widać, że doskonale nad tym panujesz - masz odpowiedni zmysł, wyczucie. Nie można zrobić lepiej.

Strona jest b.dobrze sformatowana, responsywna (oglądałem na tablecie). Jest doskonale czytelna w obu orientacjach, nie tracąc nic na wyglądzie. (W układzie pionowym można by nieco zwiększyć rozmiar czcionki menu, a całość zawęzić - zmniejszyć rozstrzał wierszy).

Bardzo ładne, oryginalne, dobrze dobrane logo (kolor, kształt, wielkość, miejsce).

Gratulacje!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 435 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt
pytanie zadane 28 października 2019 w Nasze projekty przez kowalskiwwwpl Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 453 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2019 w Nasze projekty przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...