• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w stworzeniu quizu w javascript

Object Storage Arubacloud
0 głosów
476 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2018 w JavaScript przez dzejson Nowicjusz (170 p.)

Witajcie, mam pewien problem mianowicie chciałbym stworzyć quiz totalnie amatorski. Powstał już projekt jednak brakuje mi jeszcze pewnych opcji. Mianowicie chciałbym aby każde pytanie można było sprawdzić(udzielasz odpowiedź klikasz w guzik sprawdź odpowiedź i podświetla się na czerwono lub zielono).

Wklejam kody:

HTML: https://pastebin.com/TKxTGN64
CSS: https://pastebin.com/ZShVS5cT

JS: https://pastebin.com/DzFETqG3

Baza pytań JS: https://pastebin.com/dCFVFihx
Może ktoś się nudzi tego wieczoru i pomoże ;)
Pozdrawiam

 

komentarz 5 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

nie mam teraz czasu żeby bawić się w cały program, ale rzuciło mi się na szybko pytanko do bazy pytań:

{
question: "Jak nazywają sie góry znajdujące się między Francją a Hiszpanią?",
a1: "Wogezy",
a2: "Alpy Hiszpańskie",
a3: "Pireneje",
a4: "Jura",
aCorrect: 3
},

a nie lepiej np:

{
    question: "Jak nazywają sie góry znajdujące się między Francją a Hiszpanią?",
    answers: ['Wogezy', 'Alpy Hiszpańskie', 'Pireneje', 'Jura'],
    correctAnswerIndex: 3,
}

miałbyś wtedy większą swobodę np. w tworzeniu pytań z różnymi liczbami odpowiedzi i łatwiejsze byłoby też np. dodawanie dodatkowych odp.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Widzę, że to już w zasadzie koniec tworzenia quizu. Aby zrobić sprawdzanie, dla każdej odpowiedzi ustaw np. id z wartością numeru odpowiedzi (z tablicy). Po kliknięciu sprawdź, pobierz id klikniętego buttona i sprawdź czy id buttona === numer poprawnej odpowiedzi, jeśli tak - użytkownik zaznaczył dobrą odpowiedź, jeśli nie - złą. Pzdr
komentarz 5 kwietnia 2018 przez dzejson Nowicjusz (170 p.)
nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać :(
1
komentarz 5 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Poczytaj o

  • addEventListener
  • ifach
  • pobieraniu wartości id dla poszczególnych elementów

Niestety, nawet jeśli bym chciał (a nie chcę -  chcę żebyś się czegoś nauczył) to i tak nie mogę podać rozwiązania - jest to niezgodne z regulaminem. Pzdr 

komentarz 5 kwietnia 2018 przez dzejson Nowicjusz (170 p.)
dzięki zaraz się za to zabiorę :)
1
komentarz 5 kwietnia 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

nie mogę podać rozwiązania - jest to niezgodne z regulaminem

Zabronione jest proszenie o gotowe rozwiązanie: patrz pkt II.2.G regulaminu.

Natomiast przy udzielaniu odpowiedzi zobowiązany jesteś, aby (pkt II.3.C):

postarać się udzielić jak najlepszej pomocy, starając się przy tym nie podać gotowego rozwiązania

Więc w ostateczności lub w szczególnych przypadkach możesz podać gotowe rozwiązanie. :) 

1
komentarz 5 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Dlatego staram się nie podać ;) Nakierowałem użytkownika co należy wiedzieć, żeby taki quiz wykonać, jeśli przeczyta dobry artykuł, prawdopodobnie sam znajdzie rozwiązanie ;) A jeśli nie, może zadać pytanie na forum :). Pzdr
1
komentarz 5 kwietnia 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Spoko. Sprostowałem tylko, że nie jest zabronione podawanie gotowej odpowiedzi, lecz proszenie o nią. :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 990 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w JavaScript przez adrian28 Użytkownik (540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 263 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2018 w JavaScript przez adrian28 Użytkownik (540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2018 w JavaScript przez lukasz0603 Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...