• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zamiana liczby galonów i mili na litry/100 kilometrów.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,072 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w C i C++ przez Piotr Błaszczak Bywalec (2,890 p.)
edycja 24 marca 2018 przez Patrycjerz

Cześć, mam problem, ponieważ pisząc program który powinien zamieniać galony i mile na litry i kilometry po czym wypisywać na ekranie liczbę litrów na 100 kilometrów, utknąłem w miejscu gdzie program powinien zamieniać litry i kilometry na litry/100 kilometrów. Chodzi mi o to żeby program nie wypisywał np. 10 litrów i 200 kilometrów lecz 5 litrów na 100 kilometrów. Może mi ktoś pomóc? Dopiero zaczyna przygodę z programowaniem.

#include <iostream>
using namespace std;
 int galon;
 int mile;
int main()
{
    cout<<"Podaj liczbe galonow: ";
    cin>>galon;
    cout<<"\nA teraz podaj liczbe mil: ";
    cin>>mile;
    const int litry=galon/8.8;
    const int kilometry=mile/1.6;
    cout<<galon<<"galonow na "<<mile<<"mil wynosi "<<litry<<" litrow na 100 kilometrow";

return 0;

)
komentarz 24 marca 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Kod wstawiamy w postaci tekstowej. Tagi piszemy bez znaku hasha i rozdzielamy je spacją. Przeczytaj proszę to, zanim będziesz zadawał pytania na forum.

komentarz 24 marca 2018 przez Ghost Bywalec (2,930 p.)
wrzuć to w < code> bo nic nie widać na zdjęciu
komentarz 24 marca 2018 przez Piotr Błaszczak Bywalec (2,890 p.)

@Patrycjerz,  Poprawione, mógłbyś mi pomóc?

komentarz 24 marca 2018 przez Ghost Bywalec (2,930 p.)

@Piotr Błaszczak, Jeżeli chodzi o to jak obliczyć ile litrów spala na kilometr to obliczysz to tak: (ilość paliwa / ilość przejechanych kilometrów) x 100

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 marca 2018 przez Paweł Dymek Bywalec (2,300 p.)
wybrane 3 kwietnia 2018 przez Piotr Błaszczak
 
Najlepsza

const int litry=galon/8.8;

const int kilometry=mile/1.6;

Tak nie wolno!

Po drugie użyj floatów dla dokładnego wyniku, int zaokrągli i będzie to bardzo niedokładne.

const to stała i jej wartość musi być znana już w momencie kompilacji. galon oraz mile to zmienne i nie mogą być częścią stałej. W ogóle przepuścił Ci to kompilator? Usuń const z obu!

 

Co do wypisywania "na setkę". Najpierw musisz znaleźć wspólny współczynnik:

l-litry   k - kilometry   x-wspolczynnik

k*x=100

x=100/k

k*x - to będzie 100 km

l*(100/k) to będzie ilość litrów na setkę

 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2022 w Java przez michal441599 Użytkownik (530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 367 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...