• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić "zewnętrzny" Post Alert?

0 głosów
54 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Dev-Man Nowicjusz (140 p.)
Witam,

Tak jak w temacie chciałbym stworzyć "zewnętrzny" post alert, który aktywowałby się po kliknięciu przycisku wyślij.

Myślałem nad czymś w rodzaju:
Zapisanie pytania w input=text  > kliknięcie przycisku > PHP: Zapisanie pytania w bazie danych MySQL > PHP: Wysłanie z jednego adresu e-mail wiadomości "wciśnięcie przycisku" i przesłanie jej na 2 adres e-mail.

Chodzi mi o to, abym nie musiał ręcznie sprawdzać czy ktoś wysłał nową wiadomość, tylko, żebym miał o tym zewnętrzne powiadomienie.

Da się coś takiego zrobić WEBmasterzy? :D

Pozdrawiam
komentarz 20 marca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,440 p.)

tylko, żebym miał o tym zewnętrzne powiadomienie

A mianowicie? Jakie powiadomienie? Gdzie? 

komentarz 20 marca 2018 przez Dev-Man Nowicjusz (140 p.)
Zewnętrzne powiadomienie własnie np za pomocą emaila. Myślę, ze da się zrobić skrypt, który po kliknięciu przycisku wyślij będzie wysyłał wiadomość e-mail o kliknięciu przycisku. :)

Trochę masło maślane, ale zależy mi, żeby całość dobrze opisać :)
komentarz 20 marca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,440 p.)
Po stronie backendu (PHP) używasz jakiejś biblioteki do wysyłania maili (np. swiftmailer), wysyłasz maila i tyle, dużej filozofii tu nie ma :D
komentarz 20 marca 2018 przez Dev-Man Nowicjusz (140 p.)
Okay, dzięki. Szukałem własnie kogoś, kto nakreśli jak coś takiego mniej więcej zrobić :D Dzięki wielkie.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 74 wizyt
pytanie zadane 24 maja w JavaScript, jQuery, AJAX przez Paproch Użytkownik (590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca w Sieci komputerowe, internet przez Hiskiel Pasjonat (22,800 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 181 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca w Java przez Eliro Stary wyjadacz (11,130 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

66,984 zapytań

113,890 odpowiedzi

241,335 komentarzy

46,942 pasjonatów

Przeglądających: 233
Pasjonatów: 10 Gości: 223

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...