• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja bazodanowa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
956 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2018 w C i C++ przez blazejblazej Nowicjusz (190 p.)
edycja 17 marca 2018 przez blazejblazej
Witam wszystkich,

nie jestem jakimś top koderem, ale ostatnio wpadłem na pomysł stworzenia aplikacji w C++, która będzie przechowywała dane pracowników, będzie mogła zmieniać te dane etc. Pomyślałem, że świetnym pomysłem będzie połączenie się z bazą danych MySQL i zapisywanie/odczytywanie danych właśnie z bazy. I tutaj mam kilka niewiadomych/pytań:

1) Co sądzicie o wykrzystaniu MySQL?

2) Czy jest możliwość połączenia aplikacji z bazą podczas gdy wyłączymy np. Xamppa(korzystam z kursów MZ)?

3) W jaki sposób realizowany jest w aplikacjach zapis/odczyt danych ? Z użyciem bazy danych?

4) Gdzie ewentualnie mogę szukać dalej rozwiązania?

Jeżeli ten temat gdzieś już się przewinął, proszę o link.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Baza MySQL wg mnie tutaj jak najbardziej się sprawdzi, gdyż pewnie przydadzą się odpowiednie relacje. Proponuję pomyśleć nad książką VADEMECUM MYSQL, nie jest tania (choć można czasem dorwać w fajnej cenie).

Prowadzi ona krok po kroku od założenia dwóch przykładowych baz danych, ich obsługę, wypełnianie danymi, odczyt danych, relacyjność itp. łącznie z opisem przykładów wykorzystania w aplikacjach (jest opis dla języka C, ale myślę, że bez trudu na necie znajdziesz informacje o C++).

Książka obszerna, ale jest tam też np. administracja bazą, czego pewnie nie będziesz robił. Jest jednak dobry opis różnych elementów od typów danych po różne ciekawe funkcje, procedury, widoki itp.

+1 głos
odpowiedź 17 marca 2018 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

1. MySQL jest dobrym pomysłem ale jeszcze lepszym w Twoim przypadku będzie SQLite.

2. Pod Windowsem niestety NIE. Pod Linuksem MySQL hula sobie w tle zawsze. i nie trzeba nic włączać. Dlatego patrz pkt wyżej polecam SQLite gdyż nie wymaga tych XAMPPów i innych cudów.

3./4. Polecam od siebie ten kanał na yt. Masz tam cały tutek pisania bazodanowych aplikacji okienkowych w C++ 

P.S. Popraw tego orta na początku swojego postu bo strasznie razi w oczy.

0 głosów
odpowiedź 17 marca 2018 przez Velta Maniak (52,370 p.)
  1. Moje ulubiene. Wieloplatformowy, intuicyjny panel, darmowy, a ponadto open-source.
  2. Aplikacja to przede wszystkim panel. Poszczególne moduły pakietu AMP działają po jego wyłączeniu.
  3. Rzuć okiem na MySQL Connector.
  4. Dokumentacja, a w szczególnych przypadkach po jakieś snippety tutaj, lub na stackoverflow.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 718 wizyt
pytanie zadane 1 września 2016 w C i C++ przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 518 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2020 w JavaScript przez kielek123 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2020 w C i C++ przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...