• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dokumenty, które musze podpisać. Próba oszustwa.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
361 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2018 w Offtop przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Witam. Chciałem złożyć podanie o umowę o najem mieszkania i gościu mi podsunął dokument w którym było z tyły kartki takie oświadczenie o dobrowolnym zrzeczeniu się praw do lokalu. On niby ten dokument potrzebuje więc postanowiłem, że mu wypisze ten dokument ale usunę treść o dobrowolnym zrzeczeniu się z tym, że została mi pusta kartka na drugiej stronie dokumentu na której można coś nadrukować i mam rozkminę czy da się jakoś unieważnić drugą stronę prawnie czy coś napisać? Wiecie coś na ten temat? :DD Myślałem żeby na drugiej stronie wydrukować całą stronę lorem ipsum ale nie wiem czy wtedy taki dokument będzie ważny itp. Jak ktoś coś na ten temat wie to proszę o sugestie i jakieś informacje skąd takie info mogę się dowiedzieć bo szukałem na necie i nawet nie wiem jak to wpisać w wyszukiwarce. Jak wpisuje tak po prostu z grubej rury to nic nie ma ciekawego.
2
komentarz 10 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Sugeruję zapytać się na jakimś forum prawniczym. Śmiem wątpić, aby typowy informatyk/programista, czy też uczeń, był w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Nasze kompetencje raczej nie pokrywają się z Twoim pytaniem.

Pewnie, zawsze może zdarzyć się jednostka, która będzie się dobrze znać na prawie, ale po co na nią czekać, lepiej zapytać się w środowisku osób kompetentnych. smiley

P.S.

Tak samo, mając problem z komputerem, nie zapytałbym na forum, przykładowo, tych prawników.

1
komentarz 10 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Eryku z całym szacunkiem dla Ciebie, ale nie "demonizowal bym" kwestii prawa i tzw.prawników. Jak to w rzeczywistości  wygląda, działało miałeś ostatnio wiele głośnych, medialnych przekazów. Wystarczał jakiś świstek papieru (karteluszka) i jakiś koślawy podpis. Nie dajmy się zwariować!

W prawie zawsze można udowodnić, że pies - to kot. W informatyce tego się zrobić nie da! (Kompilatora nie da się oszukać. Nawet usuwając pojedynczą kropkę.)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

Postąpiłeś słusznie, prawidłowo, że nie podpisałeś tego oświadczenia.

Żeby wszystko było jasne, a strona nie pozostała pusta możesz wyraźnie napisać:

Treść oświadczenia jest zbyt ogólnikowa - bez podania warunków i okoliczności. Nie wyrażam zgody.

Podpisz się pod tym, wstaw datę. To musi wystarczyć.

+1 głos
odpowiedź 10 marca 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
W umowie powinna być informacja, że umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron. I każdy taki egzemplarz podpisujesz Ty i właściciel mieszkania. A jak masz jeszcze wątpliwości, to możesz zamieścić punkt, że umowy zostały wydrukowane jednostronnie i zrobić sobie skany. Nawet jak coś zgubisz, to możesz łatwo udowodnić, że dodrukowano coś do umowy.

Byłbym ostrożny z tym zrzeczeniem się praw. Zależy czego one dotyczą. Wynajmując mieszkanie nie miałem w ogóle takiego zapisu. Mało tego, sam proponowałem jak ma umowa wyglądać i nanosiłem poprawki, które zgłaszał właściciel, jeśli się z nimi zgadzałem. Przed podpisaniem umowy prześlij treść tej umowy na forum (poza danymi osobowymi, adresem itp.) i poproś o wytłumaczenie jej zapisów. I nigdy nie wręczaj skanu dowodu czy innych dokumentów. Możesz dać do wglądu, by właściciel sprawdził zgodność danych (nazwisko, pesel). Masz prawo również zażądać dokumentu świadczącego o tym, że mieszkanie należy do właściciela. Sporządź również dokładny protokół zdawczo-odbiorczy, najlepiej poparty zdjęciami. Jak zauważysz zabrudzenia na ścianie, spalone żarówki, przeciekający kran, to umieść to w protokole. Spisz również numery i stan wszystkich liczników w momencie wynajmu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 11 października 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 561 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 788 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...