• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konsola zamiast pulpitu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
434 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Witam! Czy jest jakikolwiek sposób na zrobienie takiej pulpitowej konsoli (Windows)? Tzn. Na cały ekran, lub tam ja jego część byłaby konsola. Ale tylko na pulpicie. Nie chodzi mi o żaden z-index czy coś. Ktoś? Coś?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 marca 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Z tego co wiem, to w Windows10 istnieje możliwość rozciągnięcia okna wiersza poleceń na cały ekran. Teraz wystarczy przypiąć pinezką lub przykleić okno do pulpitu. Akurat nie wiem czy Windows ma taki gadżet. Na Linuxie coś takiego jest.

A tak z ciekawości. Co Ty byś chciał osiągnąć albo co to daje w porównaniu do zwykłego okna wiersza poleceń?

komentarz 8 marca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Chodzi mi o to, że byłaby ona tak jakby na stałe przypięta do pulpitu, że od razu byłoby tak gotowe okno, tylko takie... Zintegrowane... Mógłbym nawet napisać jakiś program w WinApi, jeśli się dzięki niemu tak da. Jeśli chodzi o WinApi, to nwm jak przekierować to co wyrzuci konsola jako tekst na okno, i nwm jak przykleić to okno di pulpitu..
0 głosów
odpowiedź 8 marca 2018 przez Mateusz Karłowski Obywatel (1,600 p.)
Włączasz konsole i ctrl+alt+enter to daje ci na cały ekran lub w właściwościach albo F8(win 7 i 8 , w win 10 nwm) podczas uruchamiania systemu i opcja tryb awaryjny z wierszem poleceń
komentarz 9 marca 2018 przez Mateusz Karłowski Obywatel (1,600 p.)
Jednak ale+enter

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 202 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 635 wizyt
pytanie zadane 21 października 2021 w Systemy operacyjne, programy przez KFC Użytkownik (610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 798 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...