• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie własnego szablonu WordPress

Object Storage Arubacloud
+1 głos
436 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w PHP przez Ester315 Nowicjusz (170 p.)

Witajcie, mam dość duży (dla mnie) dylemat odnośnie CMS. Zrobiłam statyczną stronę WWW, teraz chcę ją przerobić tak, aby odbiorca strony mógł sam wprowadzać do niej modyfikacje. Znalazłam w internecie różne tutoriale odnośnie przerabiania takich stron, ale praktycznie w każdym jest to samo i czuję, że potrzebuję jakiejś głębszej wiedzy.

Moja strona jest troszkę skomplikowana (dodam kilka screenów dla zobrazowania), nie ma "typowego" wyglądu szablonów CMS (każda podstrona wygląda inaczej). Z resztą.. zobaczcie sami: 

Nie mam zielonego pojęcia jak to przerobić.. wiele elementów może zostać po prostu statycznych, zależy mi głównie na treści i ewentualnie obrazkach.

Być może pojawią się głosy, że korzystanie przy takim błahym projekcie z WP to głupota, ale moja znajomość PHP chyba nie jest na tyle duża, żebym mogła sama napisać jakiegoś małego autorskiego CMS'a od podstaw. Chociaż do rana jest jeszcze troszkę czasu. :) (Oczywiście żartuję i proszę o jakieś sensowne porady.) 

Jak na razie ogarnęłam header.php i navbar oraz stopkę (niewiele), nie wiem jak mam się zabrać za resztę tych części. 

komentarz 7 marca 2018 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
Co w tym szablonie jest nietypowego? To co pokazałeś to typowy layout onepage standardowego portfolio.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Polecam https://www.couchcms.com jeśli ma być prosto. Nie jest idealny ale wystarczy wkleić kilka linijek kodu do swojego szablonu żeby edytować treść z panelu admina.
0 głosów
odpowiedź 7 marca 2018 przez accolade Bywalec (2,410 p.)
To się robi w Theme Customizer (wbudowany w WP) lub możesz zrobić sobie nowe admin menu w dashboard i dodać tam opcje i customizacje thema. Moim zdaniem wyjście pierwsze jest łatwiejsze.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 526 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2018 w Systemy CMS przez timati Bywalec (2,060 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w Systemy CMS przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jajoxd15 Gaduła (3,740 p.)

92,579 zapytań

141,427 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...