• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Detekcja MIDI w bibliotece jMusic

0 głosów
50 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w Java przez lopusster Początkujący (340 p.)

Hey,

Czy ktoś z Was, drodzy programiści, potrafi mi wytłumaczyć jak odebrać wiadomości MIDI używając biblioteki jMusic (ewentualnie jakiejś innej biblioteki) w Javie?

Chodzi mi o odbieranie sygnału z klawiatury keyboard'a, który jest transmiterem MIDI. Funkcję, która będzie za to odpowiadała, wymyśliłem w ten sposób:

public Score readMelody(){
     Score fianalScore = new Score();
     ArrayList<Event> events = new ArrayList<Event>();

do{
        //TODO wychwytywanie pierwszego sygnału midi

}while(events.size()==0)  //pętla czeka aż dostanie pierwszy event
    long lastEventTime = System.currentTimeMillis();

while(System.currentTimeMillis()<=lastEventTime+10000) { 
         //pętla kończy się, gdy nie dostanie żadnego eventu przez więcej niż 10s
         //TODO właściwie to samo co w poprzedniej pętli

}

return finalScore;
}

Czy mógłby mi ktoś w krokach wytłumaczyć jak to działa? Czy te pętle są w ogóle konieczne? Jak użyć MidiInputListener? Jakich klas jMusic w ogóle muszę użyć?

Z góry wielkie dzięki za pomoc, bo niestety nie mogę znaleźć żadnego tutorialu, a dokumentacja klas i funkcji jest dość mizerna i nie tłumaczy w pełni zagadnienia.

Pozdrawiam!

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 58 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Arduino04 Użytkownik (540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 60 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Konrad Kurczyński Użytkownik (580 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 24 wizyt
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

63,180 zapytań

109,414 odpowiedzi

228,571 komentarzy

42,823 pasjonatów

Przeglądających: 164
Pasjonatów: 11 Gości: 153

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...