• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

skrypt rezerwacje-jak do niego podejść?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,111 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2018 w JavaScript przez Krzychu95 Nowicjusz (140 p.)

Cześć niedawno pisałem trochę w tym temacie, jednak teraz trochę więcej doczytałem i mam problem z skryptem rezerwacji. Chciałbym, żeby mój skrypt rezerwacji na stronie internetowej wyglądała mniej więcej w ten sposób.

rezerwacja

 

Jak wykonać kwestie wpisania i walidacji danych to mniej więcej wiem, dzięki kursom Pana Zelenta. Jednak mam pytanie co do miejsca gdzie należy zaznaczyć datę i godzinę. Otóż chciałbym, żeby skrypt działał tak, że po kliknięciu dana godzina byłaby zarezerwowana na 15 min, dopóki ktoś nie wpisze wszystkich danych i nie potwierdzi terminu rezerwacji. Chciałbym, żeby była możliwość zobaczenia wolnych terminów w innych tyg, dlatego po kliknięciu na strzałki po lewej i po prawej stronie miałyby się pokazać terminy w innych tyg. 

A teraz pytanie, bo już trochę nad tym posiedziałem i na początku udało mi się wygenerować taki skrypt rezerwacji za pomocą php dla bieżącego tyg. Jednak teraz się dokształcam z jquery i ajax aby strona działała bez ponownego przeładowania się. Jednak po dłuższych rozważaniach nie jestem pewny czy to jest dobre podejście i tutaj się nasuwa moje pytanie.

Czy ten skrypt powinien działać tak, że najpierw strona pobiera bieżącą datę i czas z serwera oraz wszystkie terminy, które są zarezerwowane z bazy danych mysql za pomocą php. Następnie przesyłam dane np. przy użyciu technologi ajax, żeby przetworzyć dane na język javascrypt. Po czym cała ,,tabelka" z godzinami generuje się w tym języku. Następnie po kliknięciu nastąpi ponowne sprawdzenie, czy dana godz jest jeszcze wolna, a jeżeli jest wolna to zostanie zarezerwowana na 15min do momentu potwierdzenia rezerwacji (tutaj myślę o ponownych użyciu technologii ajax, aby przesłać dane do php, który następnie dokona rezerwacji w bazie danych). A następnie użytkownik wpisze swoje dane poniżej, które zostaną zwalidowane za pomocą php, po czym zostanie dokonana rezerwacja.

I tutaj mam dylemat czy powinien skrypt wyglądać w ten sposób, czy jednak zmienić go na następujące rozwiązanie.

Za pomocą php zostanie wygenerowany kod html (zrobiłem tak do wygenerowania strony tak jak na obrazku powyżej). Następnie za pomocą jquery i ajax na stronie ponownie wygeneruje się kod dla innych tyg, lub po kliknięciu zostanie dokonana rezerwacja tak jak to opisałem wyżej.

Liczę na Wasza pomoc w tej kwestii. Jeżeli obydwa podejścia są złe, to będę wdzięczny za poradę, jak powinno się wykonać ten skrypt. Nie chodzi mi o napisanie kodu, ale o krótkie streszczenie czego po kolei powinno się użyć, aby strona działała tak jak opisałem powyżej. Z góry przepraszam, za moje słownictwo i język, jednak jest osobą bardzo świeżą, jeżeli chodzi  pisanie stron internetowych.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 682 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

92,623 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,821 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...