• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak wypełnienia całej strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
138 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2018 w HTML i CSS przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam :)
Przepraszam za temat pewnie był on już poruszany na forum z x razy lecz nie mogę znaleźć słów kluczowych na wyszukanie go dlatego taki tytuł.
Przechodząc do sedna dlaczego przy logo jest margines z lewej, prawej strony oraz górze i jak się go pozbyć? :)

Kod: https://codepen.io/Kondzik/pen/RQEemx

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
wybrane 1 marca 2018 przez KonDZIKs
 
Najlepsza
https://codepen.io/arces92/pen/QQzzpp

 

W body nie miałeś zerowania marginesów oraz paddingów. W dodatku inline-block zawsze powoduje małe odstępy z lewej/prawej strony. Zmieniłem kod na float, jednak bardziej zainteresowałbym się Flex'em, gdzie to o wiele łatwiej wykonać.

 

P.S.

Nie styluj po ID ani nie używaj polskiego nazewnictwa. Ja się akurat tutaj dostosowałem do tego co miałeś.
komentarz 28 lutego 2018 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
O Jezu... :D całkowicie mi wypadło to body z głowy :D dziękuje za pomoc :D

Na początku próbowałem z float leftem lecz nie szło teraz juz wiem o co chodzi :D

Ruszam na poszukiwania flexa :D

Tak wiem z tym polskim nazewnictwem kuleje ;/ zaraz pozamieniam na angielskie :D

 

PS. mógłbyś to wytłumaczyć .header:after ? :)
komentarz 28 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
To jest tzw. clearfix dla float'ów. Poczytaj o tym, jeżeli na razie nie chcesz korzystać z flex'a.
komentarz 28 lutego 2018 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Chętnie przeskoczę na flexy jeżeli jest lepsze od float :D
komentarz 28 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Flex daje o wiele lepsze możliwości, do tego wcale nie jest taki trudny do zrozumienia.
komentarz 28 lutego 2018 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Chyba zgłupiałem...
Chciałem zmienić float na flex no i zmieniłem ale wszystko się sypnęło i wgl nie mam pojęcia dlaczego to nie chce działać... Pewnie to jakiś błahy błąd...

Kod: https://codepen.io/Kondzik/pen/RQEemx
komentarz 28 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Kolego za szybko chcesz wszystkiego. Najpierw spokojnie naucz się flexa i przede wszystkim dokładnie, a później próbuj coś kodować.

Tutaj masz przykład jak to zakodować z flexem:

https://codepen.io/arces92/pen/MQLwrx
komentarz 28 lutego 2018 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Poleciałem zbyt szybko masz racje :)  Lecz czy to niedobrze wdrążać coś od samego początku nawet z takimi prostymi błędami jak mój? :D
komentarz 28 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Na początku trzeba złapać podstawy, a później próbować kodować.
0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
daj float: left; do czarnego

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 486 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w HTML i CSS przez DinapeS Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,071 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2017 w HTML i CSS przez Weronika Nowicjusz (220 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 2,468 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2015 w HTML i CSS przez Karpiu22 Użytkownik (650 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...