• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jeden wygodny edytor

Object Storage Arubacloud
0 głosów
311 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w PHP przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie, mam do was pytanie. Otóż zastanawiam się nad przesiadką z edytorów Sublime Text, oraz Notepad. Szukam edytora, albo ew. opcji, który liczy czas który poświęciliśmy danemu projektowi strony. Oraz edytora, który wygląda ładnie, jest funkcjonalny w PHP / JS / CSS / HTML, nie musi mieć żadnych super dodatków typu umiejętności obsługi bootstrap.
komentarz 27 lutego 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

nie musi mieć żadnych super dodatków typu umiejętności obsługi bootstrap.

edytor z umiejętnością obsługi bootstrapa? że o co chodzi? :D

komentarz 27 lutego 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Z tego co przeglądałem, VS Code posiada taką opcję, oraz edytor Bootstrapa. Chodzi tu o to, że są wbudowane klasy bootstrapa, i można sobie podczas live oglądania strony w edytorze wcisnąć na jakiś element, i w zależności od tego czym jest, dać mu klasę jakąś, albo ją edytować, np jak jest button to można zmienić mu kolor, nadać jakiś inny wygląd. Menu stworzyć sticki itd https://youtu.be/10SwsoYNkVc?t=1219
komentarz 27 lutego 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
matko bosko człowiek jak w tyle z takimi rzeczami jest, wstyd :<
komentarz 27 lutego 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Sam się dopiero o tym dowiedziałem, więc prawdopodobnie sam to źle nazwałem ^^

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 lutego 2018 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Moim zdaniem, najlepszym edytorem jest PhpStorm. Intuicyjny, ładnie się komponujący, z masa przydatnych skrótów i pomocnymi narzędziami. Jednak płatny po 30 dniach.

Kolejny to NetBeans. Dla mnie mniej przyjazny, lecz darmowy.

Jest jeszcze Visual Studio Code. Darmowy, przyjazny i prosty interfejs, ma kilka libek do php. Ładnie się prezentuję. Lecz zdecydowanie nie posiada takich funkcjonalności jak PhpStorm.
komentarz 27 lutego 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A co do PHPStorm, jak się reprezentuje w HTML-u oraz CSS ?
1
komentarz 27 lutego 2018 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Składnia HTML i CSS również jest podświetlana i posiada autokorektę. Dodatkowo przy tworzeniu tagów, dopisuje tag kończący. Jeżeli takowego nie ma, to podświetla błąd. W CSS fajnie podświetla kolory zapisane w każdym systemie dziesiętnym, jak i słownie.
komentarz 27 lutego 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Dokładnie o to mi chodziło
komentarz 27 lutego 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
JS też obsługuje jak należy (jest to w sumie Webstorm z dodaną obsluga PHP, SQL itp :D)
komentarz 27 lutego 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Mam pytanie jeszcze do Ciebie, czym PHPStorm od WebStorm się różni? Widzę że można kupić samego PhpStorm, bez żadnych dodatkowych programów, i nie wydaje się takie drogie 9 Euro za to, a widzę że w całym pakiecie jest WebStorm, więc w czym różnica?
komentarz 27 lutego 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Webstorm jest typowo pod node.js, angulara, reacta i inne JavaScripty. PHPStorm jest pod PHP. Z PHPStorm nie bedziesz miec takiej podpowiedzi jak z Webstorm ale Webstorm prawie wcale nie pomaga w PHP. Patrzac na to co wymieniles wyzej chyba najlepszy bylby wlasnie PHPStorm
+1 głos
odpowiedź 27 lutego 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Polecam VSCode. Tutaj masz dodatek do logowania czasu pracy nad projektem.

Zapewne takie dodatki mają inne edytory również (Vim, NetBeans, Eclipse...).

M.

+1 głos
odpowiedź 27 lutego 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Ja przy web developmencie używam Atoma i jak dla mnie jest ładny + jakiś tam licznik czasu posiada i ogólnie sporo dodatków. Właściwie do tej pory nie miałam z nim żadnych problemów.

Chociaż ostatnio gdzie nie spojrzę to ludzie chwalą sobie VS Code i sama zastanawiam się czy się nie przesiąść.

Tutaj jeszcze temat z forum o edytorach

komentarz 27 lutego 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Widziałem ten temat, tylko uważam go właśnie za trochę nieaktualny przez to że jest VS Code, który się dobrze rozwinął. Ponad 2 lata, dużo się zmieniło przez ten czas.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 1,507 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2020 w Python przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2020 w PHP przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2020 w PHP przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...