• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zorzumieć kod

Object Storage Arubacloud
+1 głos
363 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2018 w PHP przez Syl_177 Początkujący (250 p.)
zmienione kategorie 26 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk

Witam smiley Od dłuższego czasu uczę się programować. Ostatnio Php i Symfony. Mój problem polega na tym że nie rozumiem jak działa kod i nie umiem myśleć programistyczne. Może jakieś rady ?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 lutego 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Mój problem polega na tym że nie rozumiem jak działa kod

To spróbuj zrozumieć, poświęć czas na analizę, dopytaj.

nie umiem myśleć programistyczne

Napiszesz kilkadziesiąt czy kilkaset programów to będziesz umiał - kwestia czasu i zwiększania skilla. 

+1 głos
odpowiedź 26 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Symfony ma dokumentację jak dla dzieci. Wystarczy krok po kroku dokładnie czytać ze zrozumieniem.

https://symfony.com/doc/current/page_creation.html
0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2018 przez gielo Użytkownik (720 p.)
Nie znam PHP ale w każdym języku jest podobnie, aby zrozumieć kod musisz poznać dokładnie składnię danego języka i trochę popisać w danym języku programowania.
komentarz 26 lutego 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
zacznij od podstaw php5->7 jak już będziesz ogarniał podstawy to  poczytaj o MVC i zajmij się Symfony. Niedawno sam taką drogę przeszedłem jednak odpuściłem puki co Symfony i dalej ucze się php budując proste apk które sobie wymyślam. Musisz mieć dużo samozaparcia:) i dzień w dzień poświęcać temu czas a po pewnym okresie czasu (sam już nie będziesz wiedział kiedy to się stało) będziesz rozumiał kod:)

ps. zapoznaj się też z standardami PSR:))
komentarz 27 lutego 2018 przez Syl_177 Początkujący (250 p.)
co polecasz do nauki PHP 5/7 ? Może jakaś dobra książka , nie tylko z teorią ale także praktyką ?
komentarz 4 marca 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
może Marcin Lis php7? no i pisz jakąś apke
0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Ja mogę poradzić wytrwałość. Sam się uczę, jeszcze wczesne stadium i jak czegoś nie rozumiem to szukam u innego źródła aż w końcu zrozumiem dane zagadnienie i lecę dalej z tematem (przerabiam książkę i nie wszystko jest tam dobrze wyjaśnione).
komentarz 27 lutego 2018 przez Syl_177 Początkujący (250 p.)
Jaką książkę? ;) Też myślę nad kupnem czegoś .
komentarz 27 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
https://helion.pl/ksiazki/php-mysql-i-javascript-wprowadzenie-wydanie-iv-robin-nixon,phmyj4.htm#format/d

ale szczere powiedziawszy to jej nie polecam, są w niej błędy i rzeczy których się już nie stosuje (np połączenie z bazą danych z tego co wyczytałem powinno się robić przez PDO a w książce jest mysqli).
–2 głosów
odpowiedź 26 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Podaj więcej konkretów albo jakieś przykłady na czym polega problem?

Zapewniam Cię, że jeśli uda się wypisać na ekranie "Hello World", to nauczenie się reszty jest tylko kwestią czasu i pracy.

Jeśli to są Twoje absolutne początki, proponuję rozpocząć naukę od strukturalnego C++, co nie jest trudne.
1
komentarz 26 lutego 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Jeśli to są Twoje absolutne początki, proponuję rozpocząć naukę od strukturalnego C++, co nie jest trudne.

A po co?

komentarz 26 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Dla wyjaśnienia: Autor zadał pytanie w kategorii C/C++. Stąd taka odpowiedź.
komentarz 27 lutego 2018 przez Syl_177 Początkujący (250 p.)

@Beginer,

Dziękuje za radę, nie są to moje absolutne początki, znam składnie jezyka. Mam problem z jej zastosowaniem np. wiem co to jest tablica, ale nie wiem  w danym momencie muszę ją zastosować? 

komentarz 28 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

Jeśli chodzi o język C++, to bardzo dobrą książką, żeby zrozumieć i szybko ogarnąć podstawy jest:

Karol Kuczmarski  Kurs C++

Wpisz takie hasło w wyszukiwarce Google, i pobierz książkę na swój komputer. Jest wydana w formacie PDF, wygodnie się ją przegląda.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 97 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2020 w PHP przez michh123 Bywalec (2,790 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia w PHP przez Panelinio Gaduła (4,440 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...