• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 - odmowa dostepu do dysku c

Object Storage Arubacloud
0 głosów
7,079 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam,

Mam problem z systemem windows. Otoz nagle stracilem dostep do jedynego dysku C oraz niektorych aplikacji. ( Na kazdym koncie, rowniez admina). Waszedlem wiec w moj komputer, prawym na dysk C, wlasciwosci -> zabezpieczenia -> ustawienia zaawansowane: tu pokazuje sie, ze nie mozna wyswietlic biezacego wlasciciela. Chcialem to zmienic, ale pokazuje mi sie kolejny komunikat: "nie mozna otworzyc edytora kontroli dostepu. Odmowa dostepu". Probowalem wiec przywrocic system do ustawien poczatkowych z ponowna instalacja w ustawieniach -> aktualizacje i zabezpieczenia -> odzyskiwanie i pozniej przy resetuj ustawienia komputera do do stanu poczatkowego mam przycisk rozpocznij, ktory nic nie daje. Naciskam go i nic sie nie dzieje.

Czy ma ktos moze jakis pomysl, jak to naprawic, bo obecnie nie moge zrobic nic? Nie mam systemu na plycie wiec ciezko bedzie ho zainstalowac od nowa przez biosa.

Za kazda odpowiedz z gory dziekuje. Milego wieczorku

DC

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2018 przez niezalogowany

Najpierw tutaj: https://support.microsoft.com/en-us/help/2623670/access-denied-or-other-errors-when-you-access-or-work-with-files-and-f

 

Masz dostęp tylko do części plików na dysku, right? Odpal wiersz poleceń jako admin i użyj takeown na folderze, do którego nie masz dostępu.

takeown /s <NAZWA MASZYNY> /u <NAZWA UZYTKOWNIKA> /f <SCIEZKA DO FOLDERU> /r /d y

Nazwę komputera wydobędziesz albo z informacji systemowych (Windows + PB) lub wklepując komendę net user w cmd. Nazwa użytkownika - twoja oczywiście (jak logujesz się przez konto Microsoft, to możesz podać swoje imię i nazwisko w cudzysłowie). 

 

Metoda bardzo inwazyjna i imo ostateczna (zrobi bajzel z uprawnieniami i "chwilę" to potrwa):

takeown /s <NAZWA MASZYNY> /u <NAZWA UZYTKOWNIKA> /f C: /r /d y
rem // w sumie nigdy tak nie robiłem, jutro sprawdzę i dam znać, czy Windows to przeżyje ;f
komentarz 18 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Dostep mam tylko do plikow, ktore widze na pulpicie i nic wiecej...

Przy odpalaniu jako adminadministrator: system windowa nie moze uzyskac doazepu do c....
komentarz 18 lutego 2018 przez niezalogowany
Spróbuj samo: takeown /f C:\
komentarz 18 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Odmowa dostepu. Nie mam praw administratora i nie wiem jakim cudem, bo nic nie ustawialem, a jedyne co zrobilem to odpalilem komputer
komentarz 18 lutego 2018 przez niezalogowany
Odpal wiersz poleceń jako administrator.
komentarz 18 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Gdy odpalam jako administrator pokazuje sie: Blad sieciowy. System Windowa nie moze uzyskac dostepu do C:\WINDOWS\system32\cmd.exe I tak samo z kazdym dowolnym programem, ktory chce odpalic jako admin
komentarz 18 lutego 2018 przez niezalogowany
Wejdź w tryb awaryjny i zrób to z poziomu ukrytego konta administratora.

 

edit// i sprawdź, czy rzeczywiście masz na tym koncie odpowiednie uprawnienia.
komentarz 18 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 18 lutego 2018 przez DragonCoder
Wchodzac w tryb awaryjny sprawdzil, iz konto na ktorym bylem stracilo dostep do wszystkiego. Ale nawet w trybie awaryjnym nie moge wejsc na dysk.

Edit:: w trybie awryjnym ciagle man odmowe dostepu

Wpisukac net user u po pokazaniu mi listy uzytkownikow jest napisane, ze wystapil conajmiej jeden blad
komentarz 18 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A i ciagle dysk jest nie dostepny ani na normalnym koncie ani w trybie awaryjnym

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 19,134 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 787 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...