• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Profil użytkownika na głównej stronie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
182 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2018 w PHP przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Witam,

W jaki sposób stworzyć "mini-profil", taki jak widnieje również w tej stronie w prawym górnym rogu ? Jak wygląda dodawanie pojemnika, który będzie trzymał avatar'a i nick gracza. Czy stosowane jest w tym przekierowanie ? (wydaje mi się, że nie gdyż gdy jesteśmy zalogowani, adres strony się nie zmienia)

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 lutego 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
wybrane 15 lutego 2018 przez Yashe
 
Najlepsza

Najłatwiej chyba przez modal-box (szukaj tego hasła w google, powinieneś znaleźć, choć to niekoniecznie musi być modalbox, zwykła animacja to jest...), czyli po prostu ukrywasz i pokazujesz diva, w którym znajdują się jakieś informacje o użytkowniku, które pobierasz przy wczytaniu strony. Ewentualnie możesz pobierać te informacje dopiero po kliknięciu przez Ajax, ale raczej nie ma sensu w tym wypadku.

W każdym razie podstawy JS powinny załatwić sprawę. 

Na forum są pobierane od razu i po prostu są niewidoczne, przez to, że "pole" z informacjami z użyktownikami jest ukryte. 

komentarz 15 lutego 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
Okej, czyli zakładając.. mógłbym zrobić przekierowanie do mojej głównej strony po zalogowaniu. Na głównej stronie sprawdzić czy użytkownik jest zalogowany i jeżeli tak, zmieniam widoczność (lub go nie wyświetlam) diva zawierającego uprzednio np. "login / sign up" na diva z nazwą użytkownika etc.. zadziała ?

Z tym modal-boxem, to nie łatwa sprawa z tego co zauważyłem
2
komentarz 15 lutego 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Dokładni tak jak napisałeś, wystarczy zrobić prostego ifa, kiedy jesteś zalogowany wyświetlasz to co ma zobaczyć użytkownik a jeśli nie przycisk do logowania i rejestracji. Jeśli chcesz to zrobić dokładnie tak jak na tym forum dodajesz prosty element rozwijany, podstawy JS tak jak kolega wyżej wspomniał. P.S polecam jQuery
2
komentarz 15 lutego 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

@Yashe, Tak, zwykłem ifem sprawdzasz czy użytkownik jest zalogowany, jak jest to pobierasz odpowiednie informacje, a diva z tymi informacjami trzymasz ukrytego, i w zależności od akcji rozwijasz/chowasz. Jak nie jest zalogowany, to trzymasz tam po prostu formularz do logowania. 

Zresztą już @mi-20 potwierdził. :) Co do jQuery, to jak tam chcesz. ;) Ja polecam zacząć od czystego JS-a, ale jQuery pewnie będzie prościej. 

1
komentarz 15 lutego 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Dziękuje za odpowiedzi ! Wszystko jasne i przejrzyste smiley

komentarz 15 lutego 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
A jednak..

Stworzyłem bez problemu przekierowanie do strony, gdy osoba się zalogowała. If'em sprawdzam czy jest zalogowana, i jeżeli tak, tworzę div'a, który posiada username i inne potrzebne zmienne. Niestety nie wiem jakim sposobem mam sprawić aby element z mojego menu (stworzonego listą numerowaną) został "skasowany", a lepiej mówiąc.. nie wyświetlany.
komentarz 15 lutego 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
No wrzuć go do tego ifa, gdzie sprawdzasz czy jest zalogowany. :)
1
komentarz 15 lutego 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Boże, to chyba najprostsze rozwiązanie, a na nie, nie wpadłem.. wystarczyło do else'a dodać to gdy ktoś nie jest zalogowany, a gdy jest dodać sam profil. 

@Kamil_Łydka Dziękuje serdecznie, chyba przyda mi się krótka przerwa od komputera smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2016 w PHP przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 174 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 484 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...