• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu 16.04.1 LTS - PlayOnLinux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
537 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)

Dzień dobry,

Kilka dni temu zainstalowałem sobie Ubuntu na komputerze. Chciałem zainstalować sobie Steam'a. Zainstalowałem sobie wine i PlayOnLinux. Niestety gdy wybieram aplikację, klikam zainstaluj, to po jakimś czasie wyskakuje mi powiadomienie, że program wine się zawiesił. Kiedy kliknę "Dalej" to wtedy wyskakuje mi okno z napisem, że nie można znaleźć steam.exe.

       

Ma ktoś może pomysł jak rozwiązać ten problem?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 lutego 2018 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
1. Wchodzisz sobie w oprogramowanie ubuntu wyszukujesz steam i klikasz zainstaluj.

2. Albo szybciej sudo apt install steam.

3. Możesz też pobrać ze strony steama istalkę. Na stronie głównej masz obok zaloguj zielony przycisk zainstaluj steam. Pobierasz instalkę i klikasz na nią po prostu dwukrotnie podajesz hasło i reszta to już klikanie dalej.

To co próbujesz zrobić to jakaś dziwna droga na około, i to jest głównym źródłem problemów.
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Próbowałeś poprzez Playonlinux zainstalować Wine 3.1 i na tej wersji go odpalić?
komentarz 16 lutego 2018 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Nie. Ale udało się zainstalować. Problem stanowiła wersja wine. Na stronie PlayOnLinux było napisane że do porpawnego działanie potrzeba wine:i368 (lub coś podobnego), więc to zainstalowałem. Potem zainstalowałem normalnego wine'a i wszystko zadziałało. Dziękuję za odpowiedzi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Carians Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 363 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 156 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...