• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Słuchawki do dłuższej pracy (ok. 4-6h dziennie)

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
434 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Cześć, 

pytanko skierowane do osób pracujących dłuższy czas w ciągu dnia ze słuchawkami. Generalnie to zależy mi na dwóch kwestiach:

  1. Niezbyt dużej izolacji od otoczenia, gdyż muszę w miarę słyszeć co się wokół mnie dzieje,
  2. wygodnych dla uszu - testowałem parę słuchawek takich "marketowych" i niestety praktycznie w każdych po 30-60minutach uszy mnie dość mocno bolały co nie jest zbyt konfortowe.

Cena jest sprawą drugorzędną, choć oczywiście w rozsądnych granicach (nie chciałbym w tej chwili wydać 1000zł na słuchawki), ale jak mówiłem, przede wszystkim pkt. 1 i 2, o cenie pogadamy później :)

Wiem, że temat był już trochę wałkowany, czytałem też bardzo fajny art. na http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ ale chętnie wysłucham też zdania innych osób.

Pozdrawiam

komentarz 13 lutego 2018 przez tomek2323 Bywalec (2,050 p.)
Ja mam osiem lat Sennheiser Hd555 koszt wtedy 350 zł poszukaj czegoś z tej firmy to taki mercedes wśród słuchawek te które używam to otwarte nie wygłuszają otoczenia ale nie czuć ich w ogóle na głowie trzeba uważać zeby nie wstać i nie wyrwać kabla bo się o nich po prostu zapomina ;)

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Ja używam panasonic rp ht161

Fajne słuchawki za ok 50zł, jestem w stanie słyszeć co dzieje sie w otoczeniu, nic mnie po nich nie boli, czuje sie dobrze

Oczywiście znajdą się osoby, dla których to będzie gówno, bo słuchawki których da się używać zaczynają się dla nich od 200zł
Ale to tak jak z jedzeniem, dla normalnego człowieka będzie po prostu normalne/wystarczające, a znajdą się osoby mające odruchy wymiotne na sam widok/zapach
1
komentarz 13 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Oczywiście znajdą się osoby, dla których to będzie gówno, bo słuchawki których da się używać zaczynają się dla nich od 200zł 

Wiem, że niektórzy uważają, że cena zawsze idzie w parze z jakością itp. ale ja z doświadczenia wiem, że nie zawsze tak jest, a nawet jeśli to takie droższe sprzęty często mają też dużo lepszą jakość dźwięku, a o tym nic nie pisałem, bo nie zależy mi na tym aż tak (słuchanie radia, muzyki "do pracy", itd.).

Także dzięki za odpowiedź, przyjrzę im się bliżej jak gdzieś będę miał okazję je spotkać. Jeśli okaże się, że muszę wydać 500zł żeby mieć dobre słuchawki to wydam, ale jeśli można takie mieć za 50zł to te 450zł wolę przeznaczyć na LEGO dla synka :) Dla mnie generalnie ważna jest wygoda dla uszu i to jest priorytet.

komentarz 13 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Na pewno droższe będą lepsze pod jakimś względem

Tylko pytanie, czy rzeczywiście słuchawki za 500zł są potrzebne, skoro da się żyć i nie narzekać z takimi za 50-100
Wszystko zależy od tego jak jesteś wrażliwy na słuch
To tak samo jak z tym jedzeniem, dosłownie - jedna osoba zje coś ze smakiem albo po prostu normalnie, a druga zwymiotuje bo wyczuje więcej albo jest przyzwyczajona do dużo wyższej jakości
komentarz 13 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Wszystko zależy od tego jak jesteś wrażliwy na słuch 

Do słuchania radia albo jakiś list mp3 nie potrzebuję super jakości :) Znalazłem na szybko parę opinii i wydają się spoko te co polecasz, muszę tylko poczytać bo widzę, że są jakieś wersje E i E-K.

komentarz 13 lutego 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ewentualnie jesli nie potrzebujesz jakiejś ultra jakości dźwięku czy dobrej przestrzenności to możesz sobie kupić słuchawki douszne / dokanałowe z jakimiś dobrymi "gumkami" i ewentualnie (jeśli będą za mało wygłuszać) założyć wygłuszacze (takie jakie mają na budowie). Nie wiem jak inni, ale ja nie miałem problemu przesiedzieć z najtańszymi szajsungowymi słuchawkami jakieś 6h podczas oglądania jednego sezonu serialu na hita (serial zwie się "the 100" polecam każdemu, zwłaszcza, jeśli oglądał serial "lost" i mu się spodobał to już w ogóle :D)
+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Warto poczytać o słuchawkach studyjnych, aczkolwiek na ile tła w nich dociera - to pewnie ze sprzedawcą trzeba by podyskutować.

M.

komentarz 13 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Dzięki. No właśnie tu jest ten problem, że zależy mi aby nie izolowały one zbyt mocno, ale poczytam.
+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Na codzień korzystam z SONY MDRZX110APB i wbrew pozorom radzą sobie lepiej oraz dłużej niż poprzedniki Philipsa z tej samej półki cenowej. Izolację dźwięków otoczenia masz na poziomie średnim, szczególnie po pewnym czasie użytkowania. 

+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Na pewno nie warto przepłacać. Kupiłem kiedyś za 550 zł słuchawki Jbl - grały dobrze ale po dłuższym użytkowaniu bolały uszy bo były niewygodne. Teraz mam słuchawki za 150zł i całe ucho wchodzi do środka i są one dużo wygodniejsze i lepsze od poprzednich. Moim zdaniem dźwięk to drugorzędna sprawa, na którą wiele osób się łapie..
komentarz 13 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
I mi dokładnie o to chodzi :) Gdyby to były słuchawki do grania itp. to pewnie bym bardziej myślał o jakości dźwięku, ale dla mnie priorytetem jest wygoda przy dłuższej pracy.
komentarz 13 lutego 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
To najlepiej szukaj tych z małą wagą, one powinny być najmniej odczuwalne. No, a reszta to już pewnie sprawa indywidualna, nasz rozmiar, kształt głowy itp. Każdy producent raczej produkuje tak słuchawki by były wygodne. ;)
komentarz 13 lutego 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

Dodam jeszcze, że ja używam słuchawek z tej serii: adres

Piszę serii, bo Sony produkuje chociażby praktycznie identyczne, więc zapewne wychodzą z jednych fabryk albo bardzo podobnych.

I choć słuchawki dobre, to przy dłuższym użytkowaniu męczą, więc Tobie odradzam. :)

+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2018 przez PederX Nowicjusz (180 p.)

Osobiście korzystam ze słuchawek Mad Dog GH701 za 150 zł i są wygodne dla uszu, dobra jakość audio (jak dla mnie),jeżeli lubisz światełka to posiadają tylko że w jednym kolorze,posiadają mikrofon i co najważniejsze osoba stojąca obok nie będzie słyszała co słuchasz a ty będziesz ją słyszał w miarę dobrze. 

+1 głos
odpowiedź 14 lutego 2018 przez Andrus Obywatel (1,920 p.)

Ciekawym wyborem wydają się Buxtony - weź je pod uwagę

+1 głos
odpowiedź 15 lutego 2018 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)

Tylko półotwarte polecam AKG K240 Studio https://www.al.to/p/245924-sluchawki-przewodowe-akg-k240-studio.html grają świetnie! 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 349 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 202 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez Grzegorz Pustułka Początkujący (470 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 325 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez ServeQ Początkujący (300 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...