• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Egzamin z informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
614 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Sieci komputerowe, internet przez szajba953 Początkujący (300 p.)

Witam. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi rozwiązać poprawnie poniższe pytania? Na większość z nich znam odpowiedz, jednakże mam jednak pewne problemy z pozostałymi pytaniami (nie ja zaznaczałem odpowiedzi).

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2018 przez Błękit Metylenowy Obywatel (1,140 p.)

Do których dokładnie pytań masz wątpliwości?

Poprawki, które na chwile obecną przychodzą mi do głowy (do pierwszego zestawu pytań):

Ad.4. Jeszcze zgadza się a - współużytkowanie drukarek

Ad. 14 Logicznie brzmi też c - poziom sygnału

"Szybkość pracy łączą radiowego zależy od poziomu mocy odbieranego sygnału i stosunku sygnału do szumu (na rysunku oznaczone jako signal strength i signal quality)."  (http://www.dipol.com.pl/poradnik_instalatora_wlan_bib86.htm)

komentarz 10 lutego 2018 przez szajba953 Początkujący (300 p.)
Jeśli chodzi o pierwszy zestaw

5. zaznaczyłem Broadcast i Multicast, a nie były to poprawne odp w 100%

16. jeśli chodzi o pamięć DRAM i SRAM nie jestem pewien co do odpowiedzi

 

Jeśli chodzi o drugi zestaw

9. poprawną odpowiedzią jest tylko a? czy również szerokość szafy?

17. tylko a? a odp c?

Jeśli chodzi o oba testy pytanie 12. Jakie powinny być odpowiedzi?
komentarz 10 lutego 2018 przez Błękit Metylenowy Obywatel (1,140 p.)

Z pierwszego zestawu:

16 - pasuje tylko C (DRAM wymaga odświeżania i jest wolniejsza od SRAM)

5 - dziwne, że broadcast i multicast to błędne odpowiedzi, bo Ethernet je zdecydowanie wspiera, chociażby tutaj jest to ładnie opracowane: http://www.erg.abdn.ac.uk/users/gorry/course/intro-pages/uni-b-mcast.html.  Chociaż możliwe, że autorowi chodziło o bezpołączeniowy charakter Ethernetu:

"Ethernet is referred to as an unreliable and connectionless approach because it is a connectionless service without any acknowledgements" (źródło: https://kathygoeschel.wordpress.com/2013/12/31/why-the-ethernet-is-called-a-multiple-access-protocol-and-an-unreliable-and-connectionless-approach/).

Tym niemniej, mogłabym się akurat o to kłócić :)

 

komentarz 10 lutego 2018 przez szajba953 Początkujący (300 p.)
A co możesz powiedzieć na temat pytań z drugiego testu?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 367 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2019 w Egzaminy zawodowe przez Majkel14xd Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,196 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2020 w Offtop przez Lampards Obywatel (1,130 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...