• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ kontynuacja nauki programowania

Object Storage Arubacloud
+1 głos
359 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez tomasz920304 Nowicjusz (130 p.)
Witam.

Zaczynam swoją przygodę z programowaniem.

Przerobiłem kursy programowania Kurs C++ oraz Obiektowy C++ produkcji Mirosława Zelenta na YT.

Chwiałbym dalej się kształcić w tym języku i w przyszłości podjąć pracę jako programista.

Czy możecie polecić mi jakieś kursy, książki które będą dla mnie najlepszym sposobem na dalszy rozwój w programowaniu?
1
komentarz 2 lutego 2018 przez the_danger Gaduła (4,800 p.)

Czy możecie polecić mi jakieś kursy, książki które będą dla mnie najlepszym sposobem na dalszy rozwój w programowaniu?

Tak, kurs używania google'a 

komentarz 2 lutego 2018 przez tomasz920304 Nowicjusz (130 p.)
Tyle to i ja wiem :)
komentarz 2 lutego 2018 przez milo321 Użytkownik (610 p.)

@tomasz920304,

Podpinam się do pytania :)

komentarz 3 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

A więc, chłopaki... proszę...

google.pl

Jednak bardziej polecam wyszukiwarkę na tym forum, a obiecuję, że znajdziecie odpowiedź na pytanie, gdyż już wiele razy tego typu pytania padały i były też odpowiedzi ;)

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 lutego 2018 przez jacekk024 Użytkownik (620 p.)
Nw zależy  na jakim poziomie jesteś(podstawówka liceum/technikum czy już możesz iść na studia), jeśli jesteś na tym ostatnim etapie to polecam właśnie jakieś studia informatyczne(choć pewnie znajdą się tacy którzy stwierdzą, że studia im nic nie dały), ja powiem kilka argumentów może za(na przyszłość jeśli jesteś młodszy)

1) Dostęp do wielu materiałów typu książki, publikacje czy nawet porady starszych kolegów ,rówieśników czy wykładowców, którzy jak zobaczą, że chcesz się rozwijać to w miarę Tobie pomogą(nie mówię, że wszyscy wykładowcy są tacy ale zdecydowana większość) i oczywiście masz to "za darmo"

2)uczestnictwo w kołach naukowych, które pomoże Ci się rozwijać w jakiejkolwiek dziedzinie(z programowania i nie tylko)

3)będziesz miał trochę dyscypliny przy swojej nauce i rozwoju( czasem się nie chce albo coś odkładamy, ale jak mamy jakieś zadanie do zrobienia to człowiek potrafi się zabrać do pracy)

4) nauczysz się także czegoś poza samym programowaniem( matematyka, która na pewno się przyda do programowania, a nawet jeśli nie to i tak co poświęcisz w ten przedmiot to twoje bo  jest to przedmiot bardzo rozwijający myślenie, a także z innych dziedzin np sieci itp)

5)z dyplomem inżyniera/licencjata/magistra zawsze będziesz "atrakcyjniejszy" na rynku pracy od zwykłego człowieka ze średnim

na razie apropo studiów to myślę wszystko choć pewnie by się znalazło coś więcej

jeśli chodzi o to jak jesteś na niższym szczeblu to pewnie tak samo technikum informatyczne albo dobre liceum z profilem mat/inf.

Jednak jest jedna rzecz którą trzeba sobie powiedzieć, szkoła nie da Ci wykształcenia jakie byś chciał, co to znaczy?

Musisz być aktywny, angażować się w swoją edukację(tak jak teraz to robisz) i tu przychodzi kilka sposobów rozwoju np:

- zawsze dobry sposób na dopełnienie swojej wiedzy są książki( Symfonia c++ itp, chyba na forum jest pełno wątków apropo książek więc odsyłam Ciebie do nich)

- teraz trochę praktyki, a jak już jesteś na tym forum to to wykorzystaj i się udzielaj, pytaj, odpowiadaj na pytania albo analizuj to co ktoś wstawił,  bo jest to rzeczywiście "skarbnica wiedzy"

-poszukaj na innych forach typu spoj typu codingames lub cplusplus, w internecie jest pełno forum z zadaniami lub z kursami, czy choćby weź sobie zadania z olimpiad informatycznych (bo pewnie i tam będziesz mógł znaleźć coś dla siebie)

- jeśli chodzi o kursy i jeśli chodzi o internet to masz masę kursów drogich i tanich, sam nigdy nie wydawałem kasy na żaden i nigdy nie uczyłem się z takiego czegoś, ale zawsze można spróbować poczytać opinie o jakiś i rozważyć zakup, jeśli chodzi o kursy typu szkolenia roczne, to są to już droższe zabawy (do kilku tysięcy jak kiedyś patrzyłem za kurs Java) czy opłacalne czy nie też jest mnóstwo filmów na yt, które właśnie omawiają to, więc raczej odsyłam Cię do ludzi którzy brali udział w czymś takim
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Skoro opanowałeś teorię to zabierz się za jej wykorzystanie i lepsze zrozumienie w praktyce. Polecam pobawić się SFML2 wykorzystując obiektówkę, funkcje wirtualne itp.

C++ ma głównie niskopoziomowe biblioteki dlatego polecam nauczyć się c# gdzie będziesz mógł zrobić wiele identycznych rzeczy jak w c++ a dużo łatwiej i szybciej. Np. zainteresuj się w c# biblioteką Selenium - także fajna zabawa.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 286 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2019 w C i C++ przez amelia.cpp Obywatel (1,860 p.)
–1 głos
3 odpowiedzi 3,971 wizyt
pytanie zadane 3 września 2017 w C i C++ przez Adamk Nowicjusz (210 p.)
–1 głos
5 odpowiedzi 722 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...