• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP nie przechwytuje parametru POST który jest wysyłany ajaxem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
80 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w JavaScript przez icydevil Nowicjusz (120 p.)
edycja 31 stycznia 2018 przez icydevil

Witam. Próbuje przesłać dane z formularza ajaxem i odebrać je POSTEM za pomocą php. Niestety strona na której chcę je odebrać wypluwa:

Notice: Undefined index: numer in C:\xampp\htdocs\testajax\dalej.php on line 2.

 

index.php

http://wklej.org/id/3359191/?hl=html%2Bphp

loader.php

<?php
	$CONTENT = $_POST['Content'];
	
	if($CONTENT == 'formularz'){
		require_once('formularz.php');
	} else if($CONTENT == 'dalej') {
		require_once('dalej.php');
	}
?>

formularz.php

http://wklej.org/id/3359197/

dalej.php

<?php
$numer = $_POST['numer'];

 ?>
<div><?php echo $numer;?></div>

Zdaje się że dane są przesyłane przez POST jednak nie wiem dlaczego php nie może ich odebrać.

Próbowałem różnych sposobów, np używając jQuery Form Plugin lub zmieniając funkcję $.post na $.ajax i odwrotnie z różnymi parametrami. Rezultat zawsze jest ten sam. Używam xampp'a w wersji 3.2.2. Ładowanie stron stworzyłem na podstawie poradnika https://www.youtube.com/watch?v=Lf-Hu7cg8kE . Jeżeli ktoś zna przyczynę to byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Pozdrawiam!

komentarz 31 stycznia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
zrób sobie var_dump na tablicy $_POST i zobacz sobie co tam masz. Ten alert Ci się pojawia?
komentarz 31 stycznia 2018 przez icydevil Nowicjusz (120 p.)

Tak alert się wyświetla z wartością wybraną w formularzu. var_dump($_POST) pokazał coś takiego:

array(1) { ["Content"]=> string(5) "dalej" }. Jak wpisuje do zmiennej

$numer  = $_POST['Content']; 

to wyświetla mi "dalej". Nie wiem dlaczego, nie działają wartości z formularza ... :C

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 253 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 729 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2022 w JavaScript przez Klaudiaaa Początkujący (390 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...