• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Borland Builder C++ 2007: "Unable to open file"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2018 w C i C++ przez dawid35789 Nowicjusz (120 p.)
Witam

Próbowałem znaleźć samodzielnie rozwiązanie mojego problemu oraz odwiedziłem wiele stron i forów, lecz nie spotkałem się z ani jednym wątkiem dotyczącym mojego problemu.

Otóż po reinstalacji Windowsa mam problem z wczytaniem uprzednio zapisanych nowych projektów.

Dla przykładu, otwieram Buildera, tworzę nowy projekt, nie ma znaczenia, czy z użyciem VCL, czy też nie. Póki nie zapisze projektu wszystko działa dobrze, ale kiedy tylko zapisze, to przy następnej kompilacji otrzymuje następujący error:

[ILINK32 Error] Fatal: Unable to open file ''

Cudzysłów jest pusty więc nie mam pojęcia o jaki plik może chodzić.

Co najdziwniejsze, moje stare projekty otwierają się bez problemu, więc jeśli chce stworzyć nowy to muszę skopiować jakiś stary projekt, wyczyścić kod, zapisać i mogę pisać dalej.

Wyłączałem zaporę systemową, dodawałem zarówno Buildera do wyjątków antywirusa, wyłączałem antywirusa, odinstalowywałem antywirusa, porównywałem linijka po linijce wszystkie pliki projektów, zarówno starych jak i nowych, aby znaleźć przyczynę i również nic nie znalazłem.

Jest to strasznie uciążliwe.

Dodam, że posiadam Windows 7.

A do Buildera dorzuciłem "łatkę" naprawiającą częste crashe debuggera na Windowsie 7.

Jeśli ktoś spotkał się z takim przypadkiem, bądź zna rozwiązanie, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2018 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Zapisz projekt przed kompilacją.

Jeżeli nie pomogło odinstaluj builder i zainstaluj jakiś normalny program.
1
komentarz 23 stycznia 2018 przez dawid35789 Nowicjusz (120 p.)
Marna to pomoc.

Ale jestem pewny, że jest na tym forum ktoś, kto ma do powiedzenia w tym temacie coś sensownego.
komentarz 24 stycznia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A jest jakiś sensowny powód używania tak starego środowiska (pomijając to, że można "wyklikać" aplikację)?
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 24 stycznia 2018 przez j23
Odpal BCB w trybie zgodności z WinXP. Projekty powinieneś trzymać w katalogach, gdzie użytkownik ma pełne prawa dostępu.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 871 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,032 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...