• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kosmiczne ceny sprzętu - zestaw komputerowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
341 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Witam, jestem ciekaw co sądzicie o obecnych cenach rynkowych przede wszystki kart graficznych i pamięci RAM. Aktualnie, żeby kupić te dwa podzespoły trzeba wydać około 2500zł (16GB ram 3000mhz 900zł + GeForce GTX1060 6GB 1600zł). Chciałem w grudniu złożyć sobie komputer, ale stwierdziłem, że poczekam do nowego roku - ale ceny poszły w górę zamiast w dół.

Jestem świadom, że głównie to przez kopaczy, którzy wykupują wszystko jak leci ale jestem ciekaw - co sądzicie, kiedy sytuacja się unormuje? O ile w ogóle?
1
komentarz 21 stycznia 2018 przez niezalogowany
To może nie kupuj teraz karty graficznej i korzystaj z APU, a grafikę kupisz w innym czasie? Na integrze spokojnie można programować i nie wpłynie to na jakość pracy.
komentarz 22 stycznia 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Szczerze mówiąc jak już po 10 latach kupuję komputer, to zależałoby mi, żeby chociaż czasami pograć w coś na wyższych detalach, a APU mi tego raczej nie zagwarantuje.

Myślę na razie o tańszej karcie 1050Ti (1000zł taniej xd) która i tak chyba wystarczy na dłuższy czas.
komentarz 22 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
A czemu nie chcesz kupić używanej?
komentarz 22 stycznia 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Na tym się chyba skończy, że kupię słabszą używkę do czasu unormowania cen. Jedynie nie chcę trafić na zajechane koparkowe karty, które pracowały non stop przez kilka miesięcy.
1
komentarz 22 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2018 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
Co do kart to niestety przez kopanie kryptowalut ceny wzrosły
+1 głos
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez Andrus Obywatel (1,920 p.)
Wytłumaczenie cen masz tutaj: http://whatnext.pl/ceny-kart-graficznych-z-absurdem/

Wszystko wina kryptowalut w skrócie
+1 głos
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez RiT Nowicjusz (220 p.)
W zeszłym roku w okolicach Kwiecień / Maj zmontowałem sobie nowy zestaw z Pentium g 4560 (zanim cena podskoczyła i nastąpił szał), 8 gb ddr4 + nowa płyta + w Sierpniu lub wrześniu dokupiłem gt 1030 i powiem szczerze, że jestem mega zadowolony. Za jakiś czas dokupię jeszcze jedną kostkę pamięci 8 gb i do moich potrzeb komp starcza.

Na co dzień pracuję na Linuxie. Pisanie pod blog, edytory tekstu, internet, Youtub + od czasu do czasu ja lub syn pogramy w jakieś mniej wymagające gierki na Steamie. Do mocniejszych gier syn ma konsole. Powiem szczerze, że na chwilę obecną wydaje mi się, że był to dobry wybór, jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności.
0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez Marcin Rasta Pawłows Użytkownik (600 p.)
Według mnie to wina producentów którzy wypuszczają mało sprzętu na rynek żeby ich klienci mogli się bardziej wzbogacić. Tłumaczenie że mają problemy z produkcją mnie nie przekonują to nie są firmy w garażach tylko ogromne przedsiębiorstwa które jakby chciały mogłyby wyprodukować więcej kart, ale po co jak można wypuszczać 2x mniej sprzętu za który można kasować 2x więcej. Sklepy z kartami są zadowolenie bo ludzie tak czy tak kupią karty. A problem można zwalić na górników więc producenci nie tracą reputacji
komentarz 22 stycznia 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
A mi w dalszym ciągu wydaje mi się, że to wina górników :) Kart jest cały czas tyle samo, nie sądzę, że nagle specjalnie wyprodukowali ich mniej... Teraz już i tak jeśli ktoś kupuje hurtowo kolejne koparki to tylko wtedy, gdy już sporo na tym zarobił.

Podobne pytania

–3 głosów
1 odpowiedź 317 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Darsonn Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt

92,588 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,685 komentarzy

61,973 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...