• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Określenie stanu flag po wykonaniu działania

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
0 głosów
357 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Shogman Nowicjusz (120 p.)
Określić stan flag Sign, Carry, Zero, Overflow po wykonaniu działania (-7) + 5 i (-5) + 7. ( argumenty czterobitowe, kodowanie U2)

Wiem jak określić wszystkie flagi, z wyjątkiem flagi Carry - w odpowiedzi są inaczej ustawione niż bym się spodziewał dlatego proszę Was o pomoc  - kiedy flaga Carry jest ustawiana?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2018 przez niezalogowany

Src: https://software.intel.com/sites/default/files/managed/39/c5/325462-sdm-vol-1-2abcd-3abcd.pdf

3.4.3.1 Status Flags

Carry flag — Set if an arithmetic operation generates a carry or a borrow out of the mostsignificant bit of the result; cleared otherwise. This flag indicates an overflow condition for unsigned-integer arithmetic. It is also used in multiple-precision arithmetic.

To tak jeżeli mówimy o procesorach od intela

komentarz 17 stycznia 2018 przez Shogman Nowicjusz (120 p.)
Niestety chyba niewiele mi to mówi, w odpowiedzi mam do pierwszego działania C=1 a w drugim C=0, a ja dalej myślę że powinny być ustawione inaczej

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 11 października 2018 w Mikrokontrolery przez Spektral Początkujący (410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,431 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 85 wizyt

90,405 zapytań

139,021 odpowiedzi

311,538 komentarzy

60,085 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...