• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie dotyczące systemu dodawania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
135 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2018 w PHP przez JACOB Nowicjusz (120 p.)
Cześć, chciałem zrobić ciężką dla mnie stronkę ( dla średnio zaawansowanego programisty będzie prosta ) która będzie działać na zasadzie bloga, ale nie do końca. Nie będzie tam rejestracji czy komentarzy. i dlatego chcialbym się spytać czy jeśli chcę zrobić tak żebym tylko ja mógł wrzucać dane z formularza do bazy danych to co muszę zrobić? Idzie to zrobić bez systemu logowania? Czy to raczej będzie wymagane przy moich oczekiwaniach?
komentarz 15 stycznia 2018 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Przeanalizuj przykład #3 z dokumentacji:

http://php.net/manual/en/features.http-auth.php

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Systemy logowania jako takiego nie musi być, ale strona musi się upewnić, że to Ty wysyłasz formularz, więc musisz wysłać do serwera jakieś dane, które potwierdzą, że to Ty, np. login i hasło, lub jakiś długi ciąg znaków. Jeśli chcesz zrobić to prymitywnie bez łączenia się z bazą danych itd. to możesz zrobić to na if'ach, sprawdzasz, czy dane się zgadzają i tyle. To zadziała, ale lepiej po prostu zrobić logowanie i rejestrację :)
komentarz 15 stycznia 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Wnioskując po tym, co chce osiągnąć JACOB, raczej nie potrzebuje systemu rejestracji.

Wrzucić na sztywno do bazki dane jak login, zahashowane hasło, zrobić w 20 min. system logowania i wsio!
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Zawsze można zrobić stronkę ze skomplikowaną nazwą na którą nie wbije żaden user, bo nie będzie wiedział, że taka nawet istnieje. Tam wrzucić kod z formularzem i po problemie. Aczkolwiek sposób z wysyłaniem dodatkowych danych potwierdzających nadal wydaje mi się lepszy (lepiej dmuchać na zimne).

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 193 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2019 w C i C++ przez shi Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 411 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2019 w PHP przez Sinq Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 203 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...