• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - nauka, ide, frameworki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
647 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2018 w Java przez Noctuis Nowicjusz (220 p.)

Hej postanowiłem zacząć z programowaniem na poważnie. Wybrałem javę i mam kilka pytań, z góry dziękuje za odpowiedzi.

  1. Jakiego frameworka warto się uczyć? Myślałem nad Java FX oraz Springiem, lecz ze springiem jest problem z javascriptem oraz ide.
  2. Obecnie pisze w wersji community intellij IDEA. Są jakieś dobre darmowe ide ze wsparciem dla technologi webowych?
  3. Maven czy gradle? Kiedy zacząć się ich uczyć? Teraz czy po poznaniu jakiegoś frameworka?
  4. Czy na moim poziomie opłaca się uczenie testów jednostkowych? Słyszałem że są niezbędne do pisania dobrego kodu, lecz w moich projektach nie znajduje dla niech zastosowania.
komentarz 14 stycznia 2018 przez must Bywalec (2,980 p.)
Jeżeli jesteś studentem to intellij jest darmowy :)! (chodzi oczywisćie o ulepszoną wersję)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2018 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
1. Zastanów co chcesz robić. Java FX to raczej aplikacjie okienkowe a Spring to aplikacjie webowe.

2. Dla springa to masz Spring suite tool, dla javy ogólnie dość niezłym IDE jest darmowy Eclipse

3. Nie ma znaczenia. Wybierz to do czego jest wiecej poradników. Nauka tego nie powinna zabrać ci więcej niż godziny, najlepiej uczyć sie poprzez tworzenie programu w frameworków.

4. Zawsze opłaca się uczyć testów. Ale wciskanie ich na siłę tylko po to aby przetestować getera nie jest dobrym rozwiazanie, Zasada jest taka że jak gdzieś masz jakąś logikę to dopiero wtedy warto testować
0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
1. zależy co chcesz robić z javą .. FX to nie framework... :), Spring jest mega i nie wiem w czym masz problem, druga sprawa co chcesz w javie robic ...

 

2. wybierz Eclipse IDE ze wsparciem zależnie do JAVY EE  - jesli biznesowa albo JAVY SE  :) powinieneś wiedzieć znając jave co do Ciebie trafia

3. bez Maven i Gradle nie nauczysz się nic związanego z frameworkiem, aplikacjami webowymi etc to są podstawy MUST BE :). Najlpierw ogarniasz maven, lub gradle potem budowanie reszty w oparciu o XML i frameworki.

4. Nie wiem jaki jest twój poziom. Znając jave- poziom moze być równy niczemu, to tylko "jak nóz i widelec" do obiadu którego nie masz zrobionego i nawet nie masz z czego go zrobić

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2019 w Java przez Gowi Użytkownik (830 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 542 wizyt
pytanie zadane 6 października 2017 w Java przez niezalogowany
+4 głosów
1 odpowiedź 454 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2021 w Java przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...