• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak wyświetlić i zmodyfikować binarny zapis pliku tekstowego w kodowaniu utf-8

0 głosów
108 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez migrad Nowicjusz (170 p.)
zamknięte 13 stycznia przez Eryk Andrzejewski
Cześć!

Czy da się w jakiś sposób mając plik .txt z jakimś tekstem zakodowany w utf-8, wyświetlić jego zapis binarny?

Mam projekt z programowania na studia który wykrywa błędy kodowania utf-8, np za mało bajtów, nieprawidłowo zapisane kody itd. Potrzebuję jakoś spreparować te błędy aby pokazać działanie programu. Da się to w jakiś sposób zrobić?

W Notepad++ można zmienić kodowanie ale ja mam na mysli wytworzenie błędu w kodowaniu utf-8.

migrad.
komentarz zamknięcia: Rozwiązane

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 stycznia przez Eryk Andrzejewski VIP (140,980 p.)
wybrane 12 stycznia przez migrad

Najlepsza
Pobierz sobie jakiś hex-edytor i tam możesz podglądać zapisy kolejnych bajtów (co prawda w postaci szesnastkowej, ale chyba poradzisz sobie z ewentualną konwersją, której raczej nie będziesz potrzebował).
komentarz 12 stycznia przez migrad Nowicjusz (170 p.)
Pobrałem Hex Editor Neo i tam można również zamienić na binarny ;)

Dziekuję za pomoc!
komentarz 13 stycznia przez Eryk Andrzejewski VIP (140,980 p.)

Nie ma za co. wink

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 95 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Java przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 53 wizyt
Oferty pracy dla początkujących programistów na portalu No Fluff Jobs
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

49,783 zapytań

91,750 odpowiedzi

185,346 komentarzy

24,230 pasjonatów

Przeglądających: 262
Pasjonatów: 16 Gości: 246

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...