• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed wiersz poleceń w systemie windows, problem z poleceniem 'copy'

Object Storage Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zamknięte 7 stycznia 2018 przez Jakub 0

Hej, mam mały problem z komendą copy, nie daje mi on bardzo długo spokoju i nie udaje mi się tego polecenia wykonać na żadnym komputerze. Z tego wynika że problem jest nie w sprzęcie tylko we mnie :/. Nie mam nic więcej do pisana, po prostu tu jest wycinek:

 

 

Nie mam pojęcia co robię źle, najpierw muszę podać plik/folder do skopiowania a potem miejsce docelowe. Co tu jest nie tak?!  Przecież jak wszystko mam na pulpicie u także ścieżka jest na niego ustawiona. W obsłudze wiersza poleceń jestem zielony i bardzo dziękuje za pomoc, serdecznie pozdrawiam :)

 

komentarz zamknięcia: już wiem

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 stycznia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
wybrane 7 stycznia 2018 przez Jakub 0
 
Najlepsza

Do kopiowania zawartości folderów służy polecenie xcopy.

komentarz 7 stycznia 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

Dzięki, faktycznie pisało że copy kopiuje pliki ale tego nie zauważyłem. Mam tylko jedno pytanie:
 

gdy użyje :
move folder1 folder2

to po po prostu folder1 przeniesie się do folder2

Co jednak wtedy gdy chce żeby do folderu folder2 trafiła kopia całego folderu folder1 a nie tylko jego zawartość, bo gdy np zrobię tak:

xcopy folder1 folder2 /E

To skopiuje mi się zawartość folder1 a nie on cały. Mam nadzieję że wiesz co mam na myśli :)

1
komentarz 7 stycznia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

W tym celu tworzysz folder w ścieżce, czyli

xcopy folder1 folder2\folder1
komentarz 7 stycznia 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Dzięks
0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2018 przez zboojca Początkujący (340 p.)
musisz podać pełną ścieżkę dostępu czyli C:\users\komputer\desktop\hello\*.* C:\users\komputer\desktop\result\

Podobne pytania

–3 głosów
0 odpowiedzi 451 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez jus Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2020 w Inne języki przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Anonim64 Nowicjusz (150 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...