• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyprowadzenie danych do edycji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2017 w Java przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)

Jak wyprowadzić dane z ResultSet, żebym na ich podstawie mógł ustawić wartości JComboBox i pól tekstowych? Wyszukuję po ID, więc zawsze będzie jeden rekord. Próbowałem na Vector<String> i potem w metodzie tworzącej komponenty parsowałem na int

 while (rs.next())
            {
                for(int columnIndex = 1; columnIndex <= columnCount; columnIndex++)
                {
                    returnData.add(rs.getObject(columnIndex).toString());
                }
            }

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2017 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Tak w ogóle to jaki jest problem? Bo JComboBox przyjmuje jako argument konstruktora Vector więc to zadziała, no chyba że Vector jest pusty
komentarz 29 grudnia 2017 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
ten mój Vector w zamyśle ma mieć dane do zaznaczenia kilku JComboBox+2 JTextField(tutaj to tylko setText())
komentarz 29 grudnia 2017 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
No ok tylko dalej nie rozumiem czy masz problem z tym, że nie wiesz jak wypełnić czy po prostu dane, które masz w tym ResultSet pobierane są jednym zapytaniem dla kilku komponentów, z których każdy zawiera inne dane
komentarz 29 grudnia 2017 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
ciągle mam NullPointerException.

wiem jak pozaznaczać na komponentach, ale nie jestem w stanie wyciągnąć danych z bazy
komentarz 29 grudnia 2017 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Po tym fragmencie kodu co wrzuciłeś to ciężko będzie coś wywnioskować gdzie ten NullPointerException leci. Na debugu musisz prześledzić jak to się dzieje, że ten błąd leci a jak nie umiesz debugować (co należy opanować jak najszybciej) to wrzuć sobie println w tej pętli i zobacz co Ci wrzuca do tego returnData
komentarz 29 grudnia 2017 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
Już chyba wiem w czym rzecz. Błąd nie jest wywalany jak zmieniłem typ String na Object. Dziwne, że toString() nie dawał sobie rady z zamianą na String
komentarz 29 grudnia 2017 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Tam Ci nie powinien NullPointerException raczej lecieć chyba że rs.getObject() zwraca nulla. Lepiej ogólnie za pomocą getInt() lub getLong() pobierać.
komentarz 29 grudnia 2017 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
wyciągam z dwóch tabel,w sumie 9 pól INT, 2-TEXT, 1-DATE

więc ograniczenie się do getInt odpada
komentarz 29 grudnia 2017 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
To zrób po prostu w pętli:

Object object = rs.getObject(columnIndex);

i tą zmienna wypisz na ekran, żeby sprawdzić czy tego nulla tam masz czy nie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2019 w Java przez manager96 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 168 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Java przez michaljbjj Początkujący (460 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 939 wizyt
pytanie zadane 21 października 2017 w Java przez Kubs Mądrala (5,190 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...