• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nowe dane w relacyjnej bazie danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
194 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2017 w Java przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
zamknięte 27 grudnia 2017 przez marcinconn
W jaki sposób zrealizować dodawanie nowego rekordu w relacyjnej bazie danych, żeby jednocześnie wrzucało do dwóch tabel i łączyło tą relacją?

2 tabele, w pierwszej jest dodany klucz obcy z drugiej, np. 1: ID_L, Liczba, ID_W, 2:ID_W, wprowadzający.
komentarz zamknięcia: mam rozwiązanie
komentarz 25 grudnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Używasz jakiegoś systemu do zarządzania tym w sposób obiektowy, np Doctrine
Czy piszesz w SQL?
komentarz 25 grudnia 2017 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
piszę normalnie w IntelliJ, tradycyjnie, a na localhost mam bazę testową

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 grudnia 2017 przez ProgramistaTomko Obywatel (1,040 p.)
wybrane 27 grudnia 2017 przez marcinconn
 
Najlepsza
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie ale po pierwsze powninieneś mieć taki model że 1 tabela : np. Mieszkanie. Mieszkanie ma pola Id, i inne. 2 tabela: np Pokój. Pokój ma Id, mieszkanie_id (Klucz obcy do Mieszkania powinien być w dziecku czyli Pokoju. Po drugie taka jest konwencja że klucz obcy nazywamy nazwatabeli_id.) I tu nie wiem czy chcesz to zrobić przez programowanie czy tylko zamodelować tą bazę i pisać do niej sql? Jeżeli pisać to wtedy dodajesz do mieszkania rekord (Insert into Mieszkanie values(1, [wartości innych kolumn]). Jak już masz mieszkanie będziesz mógł dodać pokój (Insert into Pokoj values(1, [mieszkanie_id], [inne kolumny]). Pole mieszkanie_id będziesz w tym przypadku musiał podać 1 bo nie ma innego Mieszkania. Dodaj też że mieszkanie_id nie może być null (o ile pamiętam to mandatory column ustawiasz na true) Jeżeli chciał byś to zrobić w kodzie to robisz identycznie, ale ja na twoim miejscu użył bym jakiegoś ORM np hibernate ;)
komentarz 27 grudnia 2017 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)

niestety nie mam czasu na Hibernate frown

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2017 przez Wiciorny Ekspert (270,870 p.)
to kwestia nie tyle zapytania ale wczesniejszego ustawienia relacji jednej i drugiej tabeli i odpowiednich kolumn

zwykle query którę dodaje elementy do 2 tabel i zależność where - warunek który chcesz uwzlgędnić

reszta odsyłam

https://www.w3schools.com/sql/sql_foreignkey.asp
1
komentarz 25 grudnia 2017 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
wszystko ręcznie ustawiałem, łącznie z kluczem obcym

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 311 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 529 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w SQL, bazy danych przez Maikel11 Początkujący (470 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 434 wizyt

92,628 zapytań

141,491 odpowiedzi

319,862 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...