• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Koło fortuny, wylosowana kwotę dodaj do salda gracza w mysql bez przeładowywania strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
373 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2017 w JavaScript przez varden Nowicjusz (150 p.)
Witajcie, otóż mam taki problem. Przypuśćmy, że mam koło fortuny, takie jak na tej stronie. http://dougtesting.net/winwheel/examples/wheel_of_fortune

Chciałbym aby ktoś pomógł mi zrozumieć, jak mam przesłać wygraną kwotę do mysql. Rozumiem, że można użyć ajax itd. jednak można wywołać po prostu funkcję z konsoli przeglądarki, albo podmienić w kodzie wartość jakiegoś wylosowanego elementu, przez co do mysql trafi inna kwota niż wygrana, np. zamiast 350 to 99999. W skrócie, chodzi mi o uniemożliwienie użytkownikowi wpływania na wylosowaną kwotę.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
wybrane 22 grudnia 2017 przez varden
 
Najlepsza
Strzelam, że możesz losować przez backend i wysyłać ją do fronta, który tylko imituje "losowanie". Następnie wysyłasz dodajesz wylosowaną liczbę w backendzie do konta użytkownika :)
komentarz 22 grudnia 2017 przez varden Nowicjusz (150 p.)

Dzięki, już ogarnąłem jak to ma działać, teraz jeszcze jest taki problem, że gdy php wylosuje liczbę to koło kręci się bardzo szybko, ale gdy wpisze w js samemu liczbę, to kręci się zgodnie z ustawieniami.

 

if (wheelSpinning==false) {
	$.ajax( {
		url: 'callback.php', 
		data: {
			funkcja: 'rand'
		}, 
		type: 'post',
		async: false, 
		success: function(output) {
			wheelStop = output;
			console.log(output);
		}
	}
	);
}

Gdy zamienię własnoręcznie np. wheelStop = output; na wheelStop = 100; koło kręci się z normalną prędkością. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Istnieje może jakaś zależność o której mi nie wiadomo? :D

1
komentarz 23 grudnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
a output jest rowne 100 i ma ten sam typ?
komentarz 23 grudnia 2017 przez varden Nowicjusz (150 p.)
Już sobie z tym poradziłem, zamieniłem zmienną output na int i działa. Nie sądziłem wcześniej, że skoro losuje dobrze, to może mieć typ wpływ na prędkość kręcenia się koła.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 94 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w Java przez kikosiak Obywatel (1,010 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 422 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w C i C++ przez przemek930010 Nowicjusz (200 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...