• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Red Hat - RHA200

Object Storage Arubacloud
0 głosów
356 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Cześć, jestem w 3 klasie technikum informatycznego, radzę sobie całkiem dobrze, z materiałem jestem zawsze do przodu, interesuję się IT. i po prostu lubię "wiedzieć więcej". Docelowo chciałbym rozwijać się w kierunku sysadmin, jednak bądźmy poważni... Nie mam szans na nawet stanowisko "młodszego admina" po technikum. Dlatego pomyślałem żeby zrobić RHA200, mam na myśli kurs w trybie rapid, podstawy linuxa znam dobrze, parę kwestii oczywiście bym obadał lepiej i wychodzi taniej... ZNACZNIE TANIEJ... 5000 zł w porównaniu do około 20 tysięcy za wszystkie ścieżki po kolei...

Nie wiem czy takie coś ma sens, ale potencjalny pracodawca będzie miał jako taki dowód na jakieś umiejętności, to wygląda teoretycznie lepiej aniżeli samo gołe technikum i marny certyfikat cisco, który jest nic nie warty... :/

Z linuxem mam styczność od dziecka, był to pierwszy system jaki poznałem. Polubiłem go, używam na co dzień.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,710 p.)
Cisco switching and routing. Marny i nic nie wart. Dobre sobie.

Ogarnij dobrze dwie dystrybucje. Debian i coś Jeszcze. Potem stawiaj po kolei na tym wszystko. DNS, ssh, dhcp, apache z różnymi modułami, mysql, PostgreSQL, redis, node. Naucz się to konfigurować przynajmniej podstawy. Do tego konfiguracja firewalla, IPtables, wykorzystywanie Nginxa jako proxy. No i potem wirtualizacja czyli vmware, KVM itp.

Ogólnie nie łap się za certyfikat dopóki nie masz wiedzy i umiejętności które dają swobodę do pewnego stopnia w posługiwaniu się serwerami.

Polecam wszystkie listy z Githuba pod tytułem sysadmin awesome.
komentarz 21 grudnia 2017 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)

Polecam wszystkie listy z Githuba pod tytułem sysadmin awesome.

To mi się podoba, nie wiedziałem że coś takiego nawet istnieje. Większość swoich projektów realizuje na Arch, wiem że to nie jest "idealna" dystrybucja typowo pod serwer, osobiście nigdy mnie nie zawiodła i najlepiej się w niej czuję.

Napisz mi szczerze, bo znasz się na temacie dobrze. Ważna jest wiedza czy papier? Nie chce iść na studia, jestem raczej samoukiem. Chcę zacząć działać jak najprędzej, ale wiem że Technikum Informatyczne nie jest niczym niezwykłym.

komentarz 21 grudnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,710 p.)
Czemu nie studia. Idź. Studiowac to uczyć się samodzielnie. Ja łączę pracę że studiami.

Dopóki jesteś w technikum wykorzystaj ten czas jak najlepiej. Nie bazuj tylko na jednej dystrybucji, żeby się nie ograniczać. Wykorzystaj wakacje na praktyki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez p0m0 Obywatel (1,190 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 284 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 359 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...