• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

QT CREATOR - konfiguracja środowiska

Object Storage Arubacloud
+1 głos
481 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w C i C++ przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
edycja 9 grudnia 2017 przez Marcin_N_97

Cześć,

Ostatnio przeniosłem się z Visual Studio na CLiona, a aktuanie z zapotrzebowania na biblioteki do QT Creatora. Chciałbym skonfigurować sobie środowisko, aby ułatwić mi pisanie kodu oraz upewnić siebie, że kod będzie pisany dobrej jakości. Potrzebowałbym najprawdopodobniej kilka wtyczek lub podprogramów. Chciałbym uzyskć poniższe rzeczy:

1. Autokorekcja kodu. Gdy napisze for(i=0;i<5;++i) to chciałbym po naciśnięciu ENTER otrzymać:

for (i = 0; i < 5; ++i)
{
    |
}

Gdzie | określa aktualne umieszczenie znacznika dalszej pisowni. Chciałbym samemu móc ustawić wszystkie tego typu reguły, ale przydatna będzie możliwość korzystnie z jakiś gotowych wzorców.

2. Warningi pisowni kodu. W momencie kiedy klasa będzie napisana z małej litery to będzie uznane przez wtyczkę jako błąd. Kiedy przy porównaniu dam r-value po prawej, a l-value po lewej to też zostanie to uznane za błąd. Wiem, że jakaś wtyczka do Clanga ma chyba mozliwosc takich ustawień, ale nie mam pojęcia jaka.

3. Jak podpiąć własny napisany program analizujący tekst, aby przelatywał się po napisanym kodzie i co enter?

Poszukuję wszelkich wtyczek i rozwinięć, które po prostu optymalizują czas poprawiania wszystkich spacji itd. A jednoczesnie wprowadzają restrykcje do mojego kodu, aby zmusić mnie do przestrzegania wszystkich moich reguł, o których czasami zapominam. Z góry dzięki wszystkim za pomoc!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 grudnia 2017 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)

Witam,

co do pierwszego wydaje mi się że możesz znaleźć rozwiązanie w ustawieniach.

Narzędzia->Opcje->Edytor tekstu

Możesz również dodać własny Analizator

Narzędzia->Opcje->Analizator

Informacje o wtyczkach znajdziesz pod

Pomoc->Inforamcje o wtyczkach

Z tego panelu możesz dodawać i usuwać domyślne wtyczki.

komentarz 11 grudnia 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Dzięki bardzo, za odpowiedź, ale to nadal nie to co szukam. Pierwsze nie pozwala na autouzupełnianie, a tylko na wybor kolorów i pomniejsze rzeczy, które już ustawiłem.

Analizator już wybrałem Clang i poszukuje właśnie wtyczki do niego, która pozwoli mi osiągnąć to co opisałem.

Wtyczek tak samo - szukam konkretnych rozwiązań i propozycji.

 

Ale i tak dzięki bardzo za chęci ;)
komentarz 11 grudnia 2017 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
W pierwszej zakładce masz możliwość zedytowania uzupełnienia. Patrz na nazwy zakładek

Czcionki i kolory/ Zachowanie / ... / Uzupełnianie

Może to Ci uszło uwadze.
komentarz 12 grudnia 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Wejdź proszę w tą zakładkę i powiedz mi, gdzie, bo tak jak mówię - to nie mój problem. Same tworzenie nawiasu klamrowego to nie jest clue sprawy ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 384 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Umbra Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 20 września 2021 w C i C++ przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 93 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...