• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przetwarzanie i dane w chmurach ._.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Kurogami12 Bywalec (2,610 p.)
No więc mam tak kilka (12) pytań na temat chmur.. pytania chyba nie są zbyt trudne a ja się na tym kompletnie nie znam więc.. właściwie prosiłbym o pomoc. Pytania są następujące:

1. Co to jest przetwrazanie w chmurze

2. Co to technologia wirtualizacji

3. Jakie są modele przetwarzania w chmurze

4. Jaka jest architektura przetwarzania w chmurze

5. Cechy charakterystyczne chmury (chodzi tu o krótką charakterystyke następujących cech: Skuteczność, koszt, niezależność, multidzierżawienie, niezawodność, skalowalność, bezpieczeństwo, utrzymanie i wykorzystanie)

6. Charakterystyka warstw przetwarzania w chmurze (Klient, Aplikacja, Platforma, Infrastruktura, Serwer)

7. Jakie są typy wdrożeń chmury i ich charakterystyka

8. Jakie są modele danych w chmurze

9. Co to jest Interchmura (globalna chmura)

10. Kilka zdań na temat bezpieczeństwa w chmurze (chodzi tu o informacje które pozwolą wyrobić sobie subiektywne zdanie)

11. Badania naukowe w dziedzinie przetwarzania w chmurze

12. Przykłady przetwarzania w chmurze

... Wiem, pytania niektóre są banalne, inne trudniejsze, ale chciałbym dostać chociaż jakieś źródło z którego bym mógł skorzystać (może jestem zbyt ułomny do korzystania z google, ale prawie zawsze te same strony mi wyskakują, które są bezużyteczne). Przyznaje, że materiały są potrzebne mi bo mam kolokwium w piątek (wiem, szybko się obudziłem) i naprawdę każda pomoc, link (nie koniecznie do google lub wikipedii) byłby dla mnie wielką pomocą więc.. ładnie proszę o pomoc i za każdą nawet próbę pomocy z góry dziękuje (jeśli wybrałem złą kategorie to przepraszam ale nie wiem jaka bardziej pasuje ;-; )
komentarz 6 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Polecam szukać w języku angielskim. Rzuciłem okiem i sensowne strony stoją dość wysoko, więc powinieneś sobie poradzić ze znalezieniem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
Nie macie na studiach żadnych materiałów do nauki?
komentarz 6 grudnia 2017 przez Kurogami12 Bywalec (2,610 p.)
nie, mieliśmy 3 wykłady z czego na 2 profesor się nieźle wkurzył, że z 35 osobowego kierunku przyszło 8 osób więc na następny przyszło około 30.. ale stwierdził, że nie da nam żadnych materiałów bo powinniśmy mieć notatki z lekcji (wyobraź sobie robić notatki z pokazu slajdu.. takiego, w którym nawet nie nadążaliśmy czytać treści slajdów)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 389 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 7 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez paula Początkujący (250 p.)

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,882 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...