• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

książka do php7

Object Storage Arubacloud
0 głosów
567 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2017 w PHP przez Andrzej Sojka Użytkownik (510 p.)
jaką książkę polecacie do nauki najnowszej wersji php? Znam podstawy html i chce do strony dodać kilka elementów takie jak np. czat. Wiem,  że mogę to znaleźć w internecie, ale chce go zrobić po swojemu.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 grudnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Sam szukałem książki do PHP7 ale żadnej nie znalazłem. Postanowiłem wtedy, że będę uczył się z dokumentacją i.... I wyszło dobrze (według mnie). Teraz jestem w trakcie nauki symfony (też z dokumentacji) i elegancja Francja. Nie wiem co książki pokazują, czego nie ma w dokumentacji.
komentarz 1 grudnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Praktyczne przykłady ;)
komentarz 1 grudnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
IMO dokumentacja też pokazuje praktyczne przykłady np. użycia funkcji. Po prostu osoba ucząca się musi się zastanowić, gdzie jaką funkcję wykorzystać aby osiągnąć zamierzony cel. IMO to nie jest wielka trudność dla "ucznia" :)
komentarz 1 grudnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
WYkorzystanie funkcji to nie jest stworzenie praktycznej aplikacji ;) Z dokumentacją nie wpadniesz na jakieś fajne sposoby wykorzystania chociażby yield w PHP. A książka może pokazać Ci ciekawe rozwiązania na które mógłbyś nie wpaść :)
komentarz 1 grudnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
No ale na pomysł wykorzystania powinien raczej potrafić wpaść programista, przecież nikt nie będzie w pracy nikogo ciągał za rączkę, dostanie zadanie i tyle. Chyba nie będzie szukał w necie podobnego projektu i przepisywał :)
komentarz 1 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Ale są lepsze i gorsze pomysły. A książek raczej w pracy nie czytamy, każdego pomysłu z głowy w domu nie implementujemy. Knigi to bardzo dobry dodatek do pogłębiania wiedzy. Oprócz tego co oferuje dokumentacja, mamy w niej przemyślenia autora (są gorsi,lepsi) i to jak on podchodzi do danego tematu.
komentarz 1 grudnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Prawda jest taka, że jeśli nigdy nie używałeś jakiejś ciekawostki z języka to dopóki tego nie zobaczysz w prawdziwej aplikacji to nie będziesz wiedzieć jak to wykorzystać w poprawny spososób.

Poza tym chyba najlepszym sposobem na dziurawą aplikację jest próbowanie napisanie jakichś haków samodzielnie. W programowaniu przepisywanie nie jest złe, trzeba tylko wiedzieć skąd i jak ;)

Ja rozumiem podejście że dokumentacja jest ważna - to jest warunek konieczny, ale niewystarczający (używając nomenklatury matematycznej) - najczęściej.

Dokumentacja PHP pozostawia wiele do życzenia, nie rozwiąże wszystkich problemów. Stąd też popularność zapytań o ten język chociażby na stackoverflow. I to jest dowód wystarczający i jednoznaczny, że jeśli dokumentacja by wystarczyła - to byłoby mniej zapytań o różne aspekty tego języka.

Ale gratuluję Twojej samodzielności i myślę, że taki pracownik jak Ty w firmie to skarb. Wszystkie pomysły realizuje samodzielnie i wykorzystuje wyłącznie dokumentację. Taki bezproblemowy pracownik, który sam wpada na pomysły to skarb w każdej firmie ;)
1
komentarz 1 grudnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

@event15, chyba trochę źle zinterpretowałeś moją odpowiedź. Miałem raczej na myśli to, że podejście typu "nie mam książki to pi***olę nie uczę się, lepiej pooglądam sobie posty na fejsie" jest bezsensowne. Po prostu w doc'u jest wszystko, czego potrzeba, aby zbudować jakiś kawałek kodu oparty o jakąś funkcję / framework etc. Jeśli mamy jakoś problem to szukamy tego w internecie - najczęściej właśnie stackoverflow. Nie powiedziałem nigdzie, że należy się ograniczyć tylko do dokumentacji, ani nie powiedziałem, że korzystam tylko z dokumentacji, co wyraźnie zasugerowałeś:

Ale gratuluję Twojej samodzielności i myślę, że taki pracownik jak Ty w firmie to skarb. Wszystkie pomysły realizuje samodzielnie i wykorzystuje wyłącznie dokumentację.

Poza tym szukania rozwiązania jakiegoś problemu wywalanego przez kompilator / interpreter na stackoverflow (co pewnie stanowi 99% ruchu tej strony) nie nazwałbym nauką (taką jak na kursie, lekcjach czy w książkach), a przyrównałbym bardziej do korzystania z dokumentacji (wpisujemy frazę w wyszukiwarce i mamy odpowiedź, tak jak w dokumentacji).

Oczywiście, nie powiedziałem też nic, że odradzam kupowanie książek, tak jak mówiłem, chciałem odciągnąć autora oraz ewentualnych czytelników od podejścia zaprezentowanego przeze mnie w pierwszym zdaniu mojego komentarza.

Tak poza tematem, @event15, coś bardzo często ostatnio walisz sarkazmami :)

komentarz 2 grudnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Za dużo oglądam dr House ostatnio :P
komentarz 2 grudnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Haha, ja też miałem fazę ostatnio, oglądałem od pierwszego sezonu, teraz jestem w sezonie 7 :)
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Dużo wiedzy (i za darmo):
http://www.phptherightway.com/

PS. dokumentację PHP również polecam
–3 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Witaj. 

Ja polecę książkę PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie V . Książka miała premierę pod koniec września, więc jest jak najbardziej aktualna . Wersja IV była bardzo dobra :).

2
komentarz 1 grudnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Żartujesz sobie?
komentarz 2 grudnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,710 p.)
Challange. Znajdź dwa kłamstwa w zdaniu autora.
komentarz 2 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)

jest jak najbardziej aktualna - 7.2 devil devil, etc mamy kłamstwo 

Książka miała premierę pod koniec września - autor nie podał że tego roku (została wydana w poprzednim), więc to kłamstwo nie jest.

Wersja IV była bardzo dobra - to już kolejne zdanie, oraz opinia. Dla mnie nie była bardzo dobra.

Poddaje się.

1
komentarz 2 grudnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Skończmy już śmieszkować polecając ten syf.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 335 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 137 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w PHP przez JeyJey Użytkownik (710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 400 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w PHP przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)

92,589 zapytań

141,440 odpowiedzi

319,697 komentarzy

61,974 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...