• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kody QR - jak działa nowoczesny sposób na reklamę.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,194 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2017 w Nasze projekty przez DoKo Games Użytkownik (690 p.)

Witam.

Dużo osób tworzących gry, aplikacje czy programy chce je wypromować. Jest dużo sposobów na to np. kosztowne kampanie reklamowe ale najwięcej osób zostawia gdzieś link do swojej gry licząc na to, że ktoś w niego kliknie. W ostatnim czasie można zauważyć, że coraz bardziej popularne stają się kody QR. Jest to o wiele ciekawszy i innowacyjny sposób na reklamowanie swojej gry. Wystarczy tylko aplikacja do skanowania kodów QR, a jest ich cała masa do pobrania.

Sposób ten przyciąga więcej potencjalnych użytkowników, ponieważ nie trzeba wchodzić do danego internetowego marketu i wpisywać nazwy tylko wystarczy zeskanować taki kod i od razu idziemy do strony tejże aplikacji czy nawet strony naszej firmy. Możemy go sobie wydrukować, przygotować reklamę z nim i szybciej osiągniemy cel.

Taki kod jest bardzo łatwo wygenerować online, ponieważ jest wiele stron zajmujących się generowaniem kodów QR. Wystarczy wpisać w przeglądarce "Generator kodów QR" i po chwili możemy już go pobrać na dysk komputera i to całkowicie za darmo bez żadnej rejestracji.

To jest kod do mojej gry... zeskanujcie go i sami przekonajcie się jak to działa i podzielcie się swoją opinią.

Dziękuję za przeczytanie tego posta. Mam nadzieje że ten sposób pomoże Wam szybciej wypromować swoje projekty.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 listopada 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Kod QR uważam za bardzo ciekawą metodę reklamy i zdecydowanie nie docenioną. Sam dużo kminiłem na jego temat i nawet postanowiłem, że będę go używał do promowania własnych projektów. Później jednak z tego zrezygnowałem. Powód jest bardzo prosty: sam QR to za mało i wymaga dodatkowej informacji. Kto przy zdrowych zmysłach będzie wchodził na jakiś link, który nawet nie wiadomo skąd pochodzi i co w sobie zawiera?

Kod QR sprawdza się jednak jako uzupełnienie informacji. Jeżeli promujemy własną grę - tak jak w Twoim przypadku - to dobrym pomysłem jest zrobienie jakiegoś plakatu i uzupełnienie go za pomocą kodu QR odnoszącego do gry. Czy niesie on za sobą dużą skuteczność? To spory dylemat. Kod musi być dobrze umiejscowiony i wystarczająco duży, aby załapał za pierwszym razem.

Ponadto dużo zależy od grupy odbiorczej, myślę że im starsza tym mniej skuteczny jest QR i należy taką informację tak czy siak uzupełnić o inne dane kontaktowe, których Ty tutaj nie podałeś. Nie wiem komu się chce przeglądać jakieś treści na komórce(nawet jeżeli to jest docelowy sposób przeglądania ich), jeżeli mogę to zrobić na komputerze :D. Popełniłeś duży błąd - ludzie z natury są leniwi i będąc przy PC nie sięgną równie szybko po telefon co na zewnątrz, gdzie dostępu do komputera nie mają.
komentarz 21 listopada 2017 przez niezalogowany
+1, sam kod to za mało.

Ciężko tu nawet mówić, że QR to reklama, ot wygodniejsza forma przekazywania informacji bezpośrednio na telefon odbiorcy.

Warto to zauważyć, bo np mi się jeszcze nie zdarzyło skanować losowych kodów QR, dopóki treść faktycznej reklamy mnie nie zachęci, to kod QR jest dla mnie zwykłym obrazkiem o dziwnych kształtach - nie zwraca żadnej specjalnej uwagi spośród tysięcy podobnych obiektów (nie wyróżnia się, a to jest przecież celem reklamy)
0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2017 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
Bardzo ciekawy sposób. Nie jest niczym innowacyjnym, lecz.. to prawda - o wiele łatwiej zeskanować i trafić do np. google play'a niż wpisywać to własnoręcznie.

PS Aktualnie większość aparatów telefonicznych posiada funkcję skanowania kodów QR
0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2017 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
Osobiście tego typu kody bardzo mi się podobają, bo można sobie naprawdę bardzo szybko znaleźć poszukiwany przedmiot zamiast wklepywać w wyszukiwarkę nie wiadomo co.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 387 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mantus Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 681 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez alpha.netrunner Gaduła (4,740 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2021 w Offtop przez TOWaD Mądrala (6,000 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...