• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak to zrobić? JavaScript i html.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
605 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2017 w HTML i CSS przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

Witam! Piszę dla siebie rozszerzenie do chrome. Chciałbym, aby był to taki "notatnik". I chodzi o to, że podczas "wyjścia" z rozszerzenia zapisany tekst się "tracił". Próbowałem to rozwiązać tak:

<!doctype HTMl>
<html>
	<head>
		<style>
			mainInput
			{
				width: 250px;
				height: 250px;
				font-family: Comic Sans MS, Sans-serif;
			}
		</style>
		<script>
			var text;
			window.onbeforeunload = function(){
				var input = document.getElementById("mainInput");
				text = input.value;
			}
			
			function script(){
				textarea.innerHTML = text;
			}
		</script>
	</head>
	<body onload="script()">
		<textarea id="mainInput"></textarea>
	</body>
</html>

Ale to nie działa ;/. Ma ktoś pomysł?

komentarz 9 listopada 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Nie wiem jak działają rozszerzenia do chrome ale jeśli są one stroną internetową może możesz wykorzystać local storage. Poczytaj jak działa i przetestuj ;)
komentarz 9 listopada 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Spq. Tak tylko wspomnę, że nie za bardzo interesuje mnie ten temat. Ja to tak tylko robię. Interesuję się javą, nie JS'em HTML'em cz innym tgo typu, choć, muszę przyznać. Bardzo ciągnie mnie do php :P
komentarz 9 listopada 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Jak poznasz PHP to i tak potem wciągnie cię JavaScript ;) Wiem co mówię ;) Sam musisz zdecydować czy chcesz poznać ten jezyk czy nie. My możemy tylko dawać podpowiedzi i wskazywać drogi ;)
komentarz 9 listopada 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie wiem. Ja tylko wiem, że dla mnie byłoby to bardzo ciekawe. Choć wiem, że z PHP jest duuuuuużo zabawy i każdy błąd można zapłacić utratą jakichś danych czy czymś podobnym (np. Poprawiając jakąś stronę, na której już są jakieś dane z bazie). Tu jest interakcja z tym, czego użytkownik NIE widzi. I to jest fajne. Choć jednocześnie chciałbym potrafić napisać program, jak i jakiś webowy system.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–2 głosów
2 odpowiedzi 1,548 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 342 wizyt
pytanie zadane 1 października 2022 w JavaScript przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...