• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pisanie BOTA

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,425 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2017 w Python przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
Chciałbym napisać bota do jakiegoś programu który by miał za zadanie klikać w kilka przycisków. By dostawał sygnał z jakiej innej aplikacji a następnie by musiał wykonać 3 lub 4 kliknięcia w wyznaczone miejsca w jakiejś aplikacji. Nie wiem w jakim języku to zrobić ani jak się za to zabrać. Pamiętam że samo klikanie w wyznaczone miejsca można zrobić w AutoIT ale chyba nie połączę tego z inną aplikacją.

Więc 1 pytanie czy da radę coś takiego zrobić w Pythonie czy jakiś inny język?

2 pytanie czy da się zrobić tak aby nie klikał w dane miejsce jako pozycja x,y ale jak np. mam przycisk "dalej" to klika w ten przycisk obojętnie gdzie jest w tej aplikacji. Będę wdzięczny za jakieś linki do nauki :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2017 przez niezalogowany
Tak i tak, chociaż wyszukiwanie "dalej" jest trudniejsze (zrobisz to w Pythonie):

https://automatetheboringstuff.com/chapter18/

Uwaga na boku: czemu ostatnio boty zrobiły się takie popularne na tym forum? Czyżby ktoś coś o nich mówił? Ktoś coś wie?
komentarz 3 listopada 2017 przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
Nie wiem po prostu wpadłem na ciekawy pomysł (bot do pewnej aplikacji) i spróbuję go samemu zrealizować :D Dzięki za link i odpowiedź
komentarz 3 listopada 2017 przez niezalogowany
Poprawka, to dalej (o ile wygląda identycznie) masz "za darmo" w pyautogui
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2017 przez prominepl Bywalec (2,440 p.)
Witam jeżeli chcesz połączyć się ze stroną internetową i wykonać na niej różne działania polecam zapoznać się z modułem "selenium".

Kod tej biblioteki jest otwarty, dlatego w sieci bez problemu znajdziesz funkcje które potrzebujesz(klikanie w różne elementy, wpisanie teksu w pola, odświeżanie itp.)
komentarz 3 listopada 2017 przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
Nie będę się łączył ze stroną tylko będzie to bot do aplikacji zainstalowanej na komputerze.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 663 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2018 w Python przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,447 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2017 w Inne języki przez gabi_15 Początkujący (370 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 566 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2021 w Python przez Fut_techs Początkujący (420 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...