• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stan uśpienia - szary ekran po otwarciu pokrywy laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,115 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Obywatel Nowicjusz (220 p.)
edycja 1 listopada 2017 przez Obywatel
Dwa dni temu zainstalowałem uaktualnienia do win 10 i od tego czasu pojawia się problem ze stanem uśpienia laptopa. Krótko mówiąc - po zamknięciu pokrywy, przejściu w stan uśpienia i ponownym otwarciu komputer włącza się, ale z takim ekranem: http://iv.pl/images/07848179830346384424.jpg. To białe coś, to kursor, którym można poruszać. Jednocześnie słychać także dźwięki np. jeśli została włączona muzyka przed uśpieniem to ona automatycznie się załącza. To świadczy o tym, że system się nie wiesza, tylko normalnie funkcjonuje, poza tym obrazem...

Problem nie występuje, gdy używam hibernacji lub "nic nie rób". Pojawia się tylko przy uśpieniu.

Dodatkowo, zauważyłem, że przy włączaniu komputera logo DELL jest przyciemnione. Podczas ładowania jakby przeskakuje i pojawia się jaśniejsze. Tak jakby coś blokowało i przyciemniało ekran. Nie wiem czy to ma związek z tą całą sprawą, ale też zaczęło się to pojawiać po tej nieszczęsnej aktualizacji.

Windows 10, komputer praktycznie nowy, nawet pół roku nie ma.

Włączyłem wymagającą grę - Wiedźmin 3, aby sprawdzić czy działa (jeśli by nie działała, to raczej na pewno by była ta karta, ale normalnie działa).

BARDZO proszę o pomoc.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez Obywatel Nowicjusz (220 p.)
Teraz doszła jeszcze jedna ciekawa sprawa...
Korzystam obecnie z internetu na modem z T-Mobile i na jednym USB za cholerę go nie wykrywa, a dodatkowo po restarcie modemu ekran się przyciemnia i windows wychodzi do ekranu początkowego (tego z jakimiś tam obrazami przykładowymi i napisem zaloguj).
Oczywiście wszystko PO AKTUALIZACJI.
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.

Na przedstawionym screenie,można się domyślać problemów w obwodach karty graficznej.

Dodatkowo, zauważyłem, że przy włączaniu komputera logo DELL jest przyciemnione. Podczas ładowania jakby przeskakuje i pojawia się jaśniejsze. Tak jakby coś blokowało i przyciemniało ekran. Nie wiem czy to ma związek z tą całą sprawą, ale też zaczęło się to pojawiać po tej nieszczęsnej aktualizacji.

To że wystąpiło po nieszczęsnej aktualizacji,może być zbiegiem okoliczności.

komputer praktycznie nowy, nawet pół roku nie ma.

Myślę że najlepiej będzie jeśli wykorzystasz gwarancję.

Dla jakiegoś porządku sprawdź,czy masz poprawnie zainstalowane wszystkie sterowniki w systemie.

Czasem istnieje konieczność aktualizacji BIOS.

Jeśli brakuje Ci doświadczenia to zainteresuj się wspomnianym serwisem gwarancyjnym.

 

Powodzenia.

0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Jeśli chodzi o przyciemniony ekran podczas włączania się laptopa to nie ma z tym związku i jest to normalne u nich. System dostosowuje jasność ekranu, aby zaoszczędzić energię. Gdy laptop jest podłączony do gniazdka, to nie pobiera energii z baterii, lecz z sieci elektrycznej, dlatego ekran jest jaśniejszy, a gdy czerpie energię z baterii, która się już nie ładuje zmniejsza się jasność ekranu w celu zaoszczędzenia energii. A jeśli chodzi o problem z szarym ekranem to, to raczej nie jest wina karty graficznej skoro ten szary ekran jest tylko podczas uśpienia laptopu.
0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2017 przez calik97 Nowicjusz (140 p.)
Mam dosłownie identyczny problem i też nie wiem co zrobić . ( Dell inspiron 157000 Gaming , po aktualizacji )
komentarz 4 listopada 2017 przez jtwojamac Nowicjusz (100 p.)
Wydaje mi się że to jakaś sprawa systemowa bo u mnie to samo

Dell inspiron

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,471 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 243 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 2 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez jestembotem Użytkownik (610 p.)

92,623 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,818 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...