• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przechwytywanie danych z Youtube

Object Storage Arubacloud
0 głosów
241 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w JavaScript przez Damian.Saw Nowicjusz (120 p.)
Witam, chciałbym napisać wtyczkę, która będzie zapisywała ilość odtworzeń danej piosenki (tak, wiem, bardzo prymitywny pomysł ale dopiero raczkuję a od czegoś warto zacząć ;) )

Domyślam się, że można to zrobić w JavaScripcie tylko nie wiem jak mogę takie dane otrzymać. Wiadomo, że możnaby napisać coś w stylu, że po odświeżeniu strony mamy od nowa utwór i po nim inkrementujemy licznik, lecz wiadomo, że istnieje opcja "Odtwarzaj w pętli" która nie wymaga odświeżania strony, ba, nawet jest przycisk odtwórz ponownie. Jak można takie dane otrzymać? Czy jest to wgl możliwe? Podejrzewam, że tak ale nie mam bladego pojęcia.

Nie chciałbym otrzymać w odpowiedzi całego gotowego kodu bo ma to być dla mnie coś, dzięki czemu się nauczę czegoś nowego. Potrzebuję jakiegoś "popchnięcia" w tej stronie. Coś w stylu: "Poczytaj o X i Y, przyda się do napisania tego".

Pozdrawiam bardzo serdecznie i prosze sie nie śmiać z moich pomysłów co do wtyczek xDD
komentarz 30 października 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Możesz łapać event ended i na tej podstawie określać, że odtwarzanie zakończyło się. Następnie łapać event play lub playing (poczytaj, potestuj i zobacz co lepiej działa) i na tej podstawie inkrementować licznik odtworzeń w pętli. Sprawdź też pozostałe eventy dostępne dla elementów HTML5 <audio> i <video>.

komentarz 30 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
To powinno Ci się przydać: https://developers.google.com/youtube/

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 353 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 516 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...