• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem PHP i MYSQL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w PHP przez niezalogowany
zamknięte 29 października 2017 przez Eryk Andrzejewski

Witam, znalazłem w internecie sprawdzarke online judge (open source). Jest to stary projekt. Mały wyrywek z kodu:

	$cn = mysql_connect('localhost', $DBUSER, $DBPASS);
	mysql_select_db($DBNAME, $cn);
	$username = $_SESSION['username'];
	$password = $_SESSION['password'];

	$query = "select * from `users` where `username` = '$username' and `password` = '$password'";
	$logged = mysql_query($query);
	$logged = mysql_fetch_array($logged);
	mysql_close($cn);

Są tu użyte stare sposoby na zalogowanie się. Z moją bazą danych to nie działa (tablice są wszystkie dobre). Kiedy zamieniłem ten wyrywek na swój sposób to poszło i się mogłem zalogować. Tyle, że ten cały projekt jest tak pisany. Ciężko byłoby to wszystko zamieniać. Czy jest jakiś sposób na to?

Pozdrawiam

komentarz zamknięcia: Rozwiązane
komentarz 29 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

No cóż, sposób jest tylko jeden... nie używać tego projektu, lub zamienić stare funkcje na nowe... bo używanie czegoś takiego jest po prostu niebezpieczne. Wydaje mi się, że jak dopiszesz "i" to powinno działać, czyli zamiast mysql piszesz mysqli.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 29 października 2017
 
Najlepsza
W sensie masz PHP 7 i nie działają Ci funkcje mysql_*?

Jeśli koniecznie musisz użyć tego kodu to najprościej zrobić downgrade wersji PHP do np. 5.6. Ewentualnie widziałem gdzieś jakąś bibliotekę dodającą te funkcje.

Najlepiej byłoby jednak znaleźć/stworzyć coś lepszego, bo jakość tego kodu jest widoczna już po tych kilku linijkach.
komentarz 29 października 2017 przez niezalogowany

Rozumiem, zdecydowałem, że poszukam jakiegoś innego projektu. Ale raczej będę musiał sam taki stworzyć, bo mało jest takich sprawdzarek w PHP.

Pozdrawiam.

komentarz 29 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Powodzenia więc życzę :)
Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2016 w PHP przez GhostZoombie Użytkownik (640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2022 w PHP przez Doge Gaduła (3,370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 580 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w PHP przez Ambroz Obywatel (1,840 p.)

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...