• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wasz workflow

Object Storage Arubacloud
0 głosów
382 wizyt
pytanie zadane 26 października 2017 w PHP przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Hej hej,

wpadłem na taką rozkminę - jak wygląda workflow u innych, ja pracując w małej firmie nie mam takiego oglądu, a być może (wręcz napewno) ktoś robi coś lepiej. W sumie najbardziej interesuje mnie praca z Symfony i tym co dookoła, ale warto poczytać wszystko :)

Szef wymusza na mnie zaczynanie od projektu bazy danych, nie jestem przekonany czy jest to najwłaściwsze wyjście, chociaż wydaje się logiczne.

Jak to wygląda u Was?
1
komentarz 27 października 2017 przez Gabriel Janczak Użytkownik (710 p.)
Zazwyczaj kiedy ja coś projektuje lub piszę zaczynam najpierw od bazy danych. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie ponieważ już na tym etapie można przemyśleć jak powinna wyglądać struktura danych, co jest potrzebne co nie oraz jak zoptymalizować zapytania do bazy.

Następnie zabieram się za modele. Skoro już wiem co jak i gdzie w bazie danych, ten problem pozostaje jedynie czysto formalnością. Warto też na tym etapie pomyśleć o testach jednostkowych tak aby potem nie musieć użerać się z niepotrzebnymi bugami.

Potem Widoki. Wiem już jakie dane mogę pozyskać z modelu więc teraz mogę na spokojnie przemyśleć jak te dane w najlepszy sposób przedstawić użytkownikowi.

Na sam koniec wisienka na torcie, czyli Kontroler. Wiem czego oczekuje widok i jakie możliwości ma model. Mogę powoli wdrażać całą logikę serwisu bez potrzeby niepotrzebnego dopisywania na szybko niekoniecznie dobrych rozwiązań. Wiem też że strona modelu jest przetestowana więc mogę się skupić na tym co ważne.
komentarz 27 października 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Dzięki za odpowiedź, w sumie nie pomyślałem żeby kontrolery zostawiać na koniec. Chociaż gdzieś w tym wszystkim prócz kontrolerów są jeszcze bardziej złożone klasy, jak listenery, całe security itp.

Ponadto, zdaje się, że na przykład w przypadku DDD nie powinno się zaczynać od bazy danych. Ktoś ma z tym jakieś doświadczenie?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 599 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2016 w Offtop przez edios55 Bywalec (2,600 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w PHP przez sarveniusz Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 99 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...