• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyłapywanie błędów AngularFire

Object Storage Arubacloud
0 głosów
270 wizyt
pytanie zadane 26 października 2017 w JavaScript przez Kuba Pyda Początkujący (310 p.)
Witam,

Tworzę aplikację w której używam AngularJS, do przechowywania danych służy mi Firebase. Do pobierania i zapisywania danych używam biblioteki AngularFIre. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym jak przy użyciu tej biblioteki wyłapywać błędy(przy zapisywaniu lub odczytywaniu danych). Mógłbym co prawda użyć $http jednak wówczas musiał bym zawsze pobierać wszystko co mam zapisane w bazie firebase.

Z góry dzięki za pomoc, Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 października 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)

Strzelam, że po prostu catchem.

auth.$signInWithPopup("facebook").then(function(firebaseUser) {
    console.log("Signed in as:", firebaseUser.uid);
  }).catch(function(error) {
    console.log("Authentication failed:", error);
  });

 

komentarz 26 października 2017 przez Kuba Pyda Początkujący (310 p.)

Podałeś przykład na podstawie autentykacji, Nie mam u siebie zaimplementowanej jeszcze autentykacji więc tego nie sprawdzę. Próbowałem tego użyć w ten sposób:

$scope.data.$add(vm.infoAboutMatch)
    .then(function(ref) {
        console.log('Success', ref);
     })
     .catch(function(error) {
         console.log('Error', error);
     });

Pierwsza funkcja wykonuje się w przypadku dodania, natomiast catch już nie, chyba że źle to testowałem, bo po prostu dopisałem coś do adresu w konfiguracji firebase.

komentarz 26 października 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
No, ale za każdym razem Ci coś dodawało? :)
komentarz 26 października 2017 przez Kuba Pyda Początkujący (310 p.)
Jak był podany prawidłowy adres to za każdym razem dodawało, natomiast jak zmieniłem, to nie dodało z wiadomych przyczyn :)
komentarz 26 października 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Sprawdź Network / konsole czy coś leci
komentarz 27 października 2017 przez Kuba Pyda Początkujący (310 p.)
edycja 27 października 2017 przez Kuba Pyda

Sprawdziłem konsole i przy dodawaniu nic nie leci do konsoli, leci za to przy pobieraniu danych z firebase:

$scope.data.$loaded()
    .then(function() {
        vm.loading = false;
    })
    .catch(function(err) {
        console.log('err', err);
    });

w konsoli mamy wówczas coś takiego:

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 856 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...