• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak uruchomić laravela na localhoście?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
947 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w PHP przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

W jaki sposób mogę uruchomić larvę na localhoście?

Od razu zaznaczam nie chodzi mi o uruchomienie laravela na jego wbudowanym serwerze poprzez php artisan serve, tylko żeby to domyślnie się uruchamiało po wywołaniu w przeglądarce localhosta

Używam lighttpd. 

Obecnie mam takie coś 

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
wybrane 25 października 2017 przez manjaro
 
Najlepsza
Wpisz localhost/public

Możesz dodać htaccess z przekierowaniem do public.
komentarz 25 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Może przeczyść cache? W routerze wpisy dotyczące tego są widoczne gdy np. wyświetlisz sobie ich listę?

Niestety nie korzystałem z tego, ciężko mi coś więcej doradzić.
komentarz 25 października 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jednak nie tylko voyager nie działa. Ogólnie wszystkie linki z routingu nie działają. Działa tylko / a adresy typu /contact / about już wywalają 404
komentarz 25 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A, no to brak konfiguracji przepisywania adresów. Dla Apache jest to plik .htaccess w katalogu public. Jak wygląda konfiguracja lighttpd tego niestety nie wiem, nie korzystałem.
komentarz 25 października 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 25 października 2017 przez manjaro
Faktycznie masz rację. Znalazłem konfigurację lighttpd pod larvę i już routing działa. Jeszcze tylko gdzieś muszę poszukać jak pozmieniać ustawienia voyagera o ile się da i nie są to sztywne ustawienia.

Nie chce mi się już z tym walczyć. Boję się tylko że na zewnętrznym hostingu będzie to samo...
komentarz 26 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Teoretycznie być ich nie powinno, ale nie wiem. Z tego Voyagera nie korzystam, na zwykłym routingu i Apache działa bez problemu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 93 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2020 w PHP przez kevin Mądrala (5,010 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2021 w PHP przez klemens997 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 326 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w PHP przez Kolberg Obywatel (1,560 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...