• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Opis produktu na aukcji Allegro nie odczytuje CSS'ów z Shopera.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
496 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Systemy CMS przez tatar Użytkownik (740 p.)
edycja 23 października 2017 przez tatar
Witam,

mam problem z integracją Shoper'a z Allegro - konkretnie - opis produktu na aukcji Allegro przez panel Shoper'a nie pobiera styli jakie znajdują się w panelu Shoper'a -> Styl graficzny i nawigacja -> Aktywny styl graficzny -> Własny styl CSS.

Dlaczego tak się dzieje? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Ala

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 października 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
wybrane 23 października 2017 przez tatar
 
Najlepsza
W shoperze opisy produktów jeśli są stylowane to powinny tylko i wyłącznie w inline CSS. Niestety, ale później pojawiają się własnie takie problemy.

Shoper nie pobiera CSS'a z aktywnego stylu graficznego (własny styl CSS), a bezpośrednio z opisu produktu - stąd inline.
komentarz 23 października 2017 przez tatar Użytkownik (740 p.)
Czyli nie pozostaje mi nic innego jak zakodować cały html + css w opisie produktu?
1
komentarz 23 października 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Otóż to i trzymaj się tego, bo później pojawiają się problemy przy różnych integracjach.
komentarz 23 października 2017 przez tatar Użytkownik (740 p.)
Rozumiem... straszna wiadomość :) ale dziękuję bardzo za informację!
komentarz 23 października 2017 przez tatar Użytkownik (740 p.)
A jeszcze tylko pytanie - skoro należy pisać w stylu inline, to jak później dodać media queries?! :o
1
komentarz 23 października 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Można zrobić pseudo-RWD na samym floacie i max-width w opisach produktów, tak my sobie radzimy, chyba, że zna ktoś lepszy sposób ;)

Poza tym - pod allegro RWD jest zbędne, bo ono i tak go nie posiada.
komentarz 23 października 2017 przez tatar Użytkownik (740 p.)
Trudne to jest do zrobienia? Zapewne czasochłonne... Mógłbyś mi podać przykład takiego rozwiązania z float i max-width, żebym wiedziała jak zacząć działać?
1
komentarz 23 października 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
https://jsfiddle.net/wdhe1kjn/

Na pewno bardziej czasochłonne i ograniczające aniżeli zewnętrzne szablony i pełny CSS, tutaj na przykład nie zastosujesz hoverów (możesz nadać klasę i ją zdefiniować we własnym CSS, ale nie będzie widoczny przy integracjach)

Z kodowaniem szablonu opisu pod shopera chodzi głównie o to, żeby wykorzystać zachowanie elementów pływających. Jeżeli element nadrzędny ma max-width a dzieci go rozpychają, to w zależności od rozdzielczości będą pod siebie zjeżdżać i się skalować. Wiadomo, że to pseudo RWD, ale lepiej takie, niż żadne.
komentarz 23 października 2017 przez tatar Użytkownik (740 p.)
Bardzo Ci dziękuję za pomoc :) myślę, że sobie poradzę :) ale nie mogę uwierzyć, że ta cała funkcjonalność jest zrobiona aż tak pod górkę dla użytkownika. No cóż, czas działać :)

Jeszcze raz dziękuję!
0 głosów
odpowiedź 23 października 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
  • Czy próbowałaś wyczyścić cache?
  • Czy jesteś pewna, że style dotyczą elementów na stronie?
komentarz 23 października 2017 przez tatar Użytkownik (740 p.)
  • tak
  • Myślałam na początku, że będzie trzeba na nowo kodować sekcję marketingową widoczną na aukcji allegro, ale okazało się, że to jest po prostu sekcja jaką zakodowałam dla produktu na Shoper - tylko allegro nie czyta żadnych CSS. Teoretycznie skoro na Shoper sekcja jest poprawnie wczytywana to nie wiem dlaczego na Allegro style nie są wczytywane. Z tego co obserwuję wszystko powinno być okej i działać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 533 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 417 wizyt
pytanie zadane 16 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Modrak Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 533 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...