• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++builder - wczytywanie edytowanie plików na hostingu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
241 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w C i C++ przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Witam. Czy dało by się edytować pliki na hostingu? Jeśli tak to jak? Próbowałem to wywala mi błąd, że nie można otworzyć pliku. Jest to spowodowane złą ścieżką czy uprawnieniami? (uprawnienia pliku na serwerze są usatawione na 777 czyli każdy może robić wszystko). Proszę o szybką odpowiedź. Potrzebuje tego na jutro
komentarz 22 października 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Wchodzisz do pliku przez FTP?
komentarz 22 października 2017 przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Próbowałem przez ścieżkę taką jak jest w przeglądarce oraz przez files.000webhostapp ale nie mogłem znaleźć pełnej ścieżki

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 października 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Spróbuj zainstalować FileZilla. Korzystanie z jakiś przeglądarkowych klientów może powodować różne zachowania. Tutaj zaś plik powinien zostać otworzony bez problemu (jeśli masz do niego uprawnienia).

komentarz 22 października 2017 przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Nwm czy się dobrze zrozumieliśmy, Chciałem zrobić aplikację w c++builder i chcę zrobić żeby zmieniała zawartość pliku tekstowego. Jak zrobić to przez filezille?
komentarz 22 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Napisales ze na hoscie
komentarz 22 października 2017 przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Mam plik na stronie internetowej. Chciałbym go edytować za pomocą c++builder. Tak jak w temacie. Da się czy nie?
komentarz 22 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie przychodzi mi nic do glowy:

A) Builder jest stary i odradza sie go

B) Trzeba by bylo zrobic polaczenie z plikiem, bynajmiej tak mi sie wydaje. Wiec przykro mi, ale nie mam pojecia. A co na to dokumentacja?
komentarz 22 października 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Może spróbuj zastosować w swojej aplikacji protokół FTP. Nie znam jego dokładnej specyfikacji, ale jeśli możliwe było stworzenie klienta FTP, który modyfikuje pliki na hostingu, to i twój program powinien dać sobie radę.

Może zacznij od tego. Jak znajdziesz coś ciekawego, to zgłąb temat.

komentarz 22 października 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Albo wywołuj klienta FTP z konsoli poleceń w swoim programie. Wydaje się to być prostsze i bardziej wszechstronne rozwiązanie.
komentarz 23 października 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

W Windowsie ma bibliotekę wininet, która udostępnia API do obsługi FTP. Choć podejrzewam, że C++ Builder ma jakieś komponenty/klasy VCL od tego. Niech OP po prostu sprawdzi co ma...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 244 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w C i C++ przez MikeMG Początkujący (330 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 262 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w C i C++ przez muzyk Użytkownik (860 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...