• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z logowaniem do systemu Windows 10 za pomocą pinu i odciska palca (rozwiązanie)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,749 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
edycja 20 listopada 2017 przez k222

Pod spodem z * jest pierwotna treść tematu, tutaj chciałbym wrzucić rozwiązanie jakby komuś się miało przydać

W skrócie: przy logowaniu za pomocą odciska palca wyskakiwało "Nie można zweryfikować Twoich poświadczeń" a przy logowaniu za pomocą PINu wskakiwał komunikat o nieprawidłowej nazwie użytkownika lub haśle. Hasło do konta microsoft działało.

Rozwiązanie:

Na początku należało by sprawdzić czy w ogóle to dobrze poustawialiśmy wink . Gdy wejdziemy w ustawienia  to przy próbie ponownego dodania tego samego palca powinien wyskoczyć komunikat że ten odcisk jest już dodany.

 

Pierwsze które NIE DZIAŁA więc szkoda na nie czasu:

Pobieracie Media Creation Tool > pobieracie obraz ISO systemu > instalujecie 

 

Drugie które MI POMOGŁO:

Wchodzicie w Ustawienia > Konta > tam w dziale Twoje informacje (będzie tam awatar i nazwa konta) poniżej macie niebieski napis "Zamiast tego zaloguj się za pomocą konta lokalnego"

Po przejściu krótkiej procedury logowania jesteście zalogowani na koncie lokalnym. Możecie uruchomić ponownie komputer i sprawdzić czy PIN oraz odcisk palca działają, u mnie działały. Jeżeli wszystko jest ok to ponownie Ustawienia > Konta > i tam jest w tym samym miejscu co poprzednio coś w stylu zaloguj się na konto MIcrosoft, klikacie w to i powracacie do uprzedniego konta, a logowanie za pomocą PINu i odciska palca działa.

 

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

*Cześć, mam problem z logowaniem. Niedawno kupiłem laptop Acer z zainstalowanym systemem Windows 10 i są w nim 3 opcje logowania. Nie działa pin i odcisk palca - gdy wpisuję pin wyskakuje nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło a jak przykładam palec widzę "System Windows nie może cię zalogować. Nie można zweryfikować Twoich poświadczeń". Jednak pin działa przy zmianie starego na nowy oraz przy dodawaniu nowego odciska palca do systemu. Gdy dodaję odcisk palców którymi próbowałem się logować i wyskoczył ten komunikat napotkałem na komunikat - Dany odcisk palca jest już w systemie (ze 2 razy usunąłem i dodałem od nowa odciski oraz zmieniłem pin, problem nadal występuje). Jedyną opcją logowania jest zatem hasło do konta Microsoft. Ma ktoś pomysł co oprócz kontaktu z serwisem mógłbym zrobić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 października 2017 przez michalma Obywatel (1,160 p.)
Witam

Mam Acer TravelMate X349 i mam DOKŁADNIE TO SAMO. Co dziwne jak loguje się na palucha, na linuxa to wszystko jest ok, czytnik jest dużo dokładniejszy itd. Myślę, że to nie wina sprzętu tylko sterowników Win 10... Myślałem jeszcze żeby sprawdzić czy ten sam problem jest na Win 7, ale nie mam na to czasu za bardzo.

Ogólnie z każdą kolejną aktualizacją Win 10 coś się psuje...
komentarz 19 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wyglada na to, ze masz racje, gdyby wina lezala po stronie sprzetu, to czytnik lini by wcale nie dzialal. Udalbym sie do serwisu lub zapytal na infolini, czy sprzet jest kompatybilny i pidal nazwe systemu, pelna po najnowszej aktualizacji. Ale musze przyzmac, ze te aktualizacje do win10, ostatnio czesto sir pojawiaja i noe widze by cokolwiel wnosily.
komentarz 19 października 2017 przez michalma Obywatel (1,160 p.)
U mnie niestety wnoszą... Chaos i zniszczenie...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 502 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Hypia Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 956 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...